3.5 تن ماهی فاسد و غیرقابل مصرف در سنندج کشف و ضبط شد

سرویس کردستان - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: بیش از 3 تن ماهی فاسد و غیر قابل مصرف در سنندج که به صورت غیر بهداشتی و بدون مجوز حمل، به وسیله یک دستگاه کامیونت حمل می شد، کشف و ضبط شد.

مجتبی ورمقانی در گفت و گو با خبرنگار کُرد پرس، اظهار کرد: اکیپ های اداره کل دامپزشکی کردستان در پی گزارش های مردمی، در معیت پرسنل یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان سنندج، یک دستگاه کامیونت که بدون داشتن گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای، فاقد یخچال و در شرایطی غیر بهداشتی در حاشیه شهر سنندج در حال توزیع ماهی به چند خودرو سواری بود را توقیف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو 3 هزار و 500 کیلوگرم ماهی فاسد و غیرقابل مصرف کشف و ضبط شد و پرونده ای در خصوص این تخلف تنظیم و به مراجع قضایی ارجاع شد.

مدیرکل دامپزشکی کردستان ادامه داد: یکی از خودروهای سواری قبل از حضور اکیپ های دامپزشکی و نیروی انتظامی، پس از بارگیری بخشی از ماهی های یاد شده به منظور توزیع آن در یکی از شهرستان های استان از محل دور شده بود که پس از گذشت چند ساعت، شناسایی، توقیف و مقدار 250 کیلوگرم ماهی از آن ضبط شد.

ورمقانی یادآور شد: این خودرو از مبدا یکی از شهرستان های کشور و در گرمای بالای 45 درجه سانتیگراد، بدون یخچال نسبت به حمل ماهی ها اقدام کرده بود که در بررسی های اولیه بوی تعفن محموله، نشانه های فساد را تائید می کرد.

کد خبر 14424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha