ضریب نفوذ گاز در کردستان 98 درصد است

سرویس کردستان - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق شهری و  روستایی این استان به 98 درصد رسیده و اکنون جزو استان‌های سبز از لحاظ شاخص گازرسانی به روستاها است.

به گزارش کرد پرس, احمد فعله‌گری با بیان اینکه استان سبز به استان‌های دارای ضریب نفوذ گاز طبیعی ۹۵ درصد به بالا در گازرسانی به مناطق روستایی گفته می‌شود، اظهار کرد: اکنون ۶ شهرستان استان کردستان از این لحاظ مناطق سبز محسوب می‌شود.

وی افزود: ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در شهرستان بانه بیش از ۹۵ درصد، دهگلان ۱۰۰ درصد، دیواندره بیش از ۹۵ درصد، قروه ۱۰۰ درصد و شهرستان‌های کامیاران و سروآباد ۹۸ درصد است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گاز طبیعی در نقاط شهری استان ۱۰۰ درصد و در مجموع در مناطق شهری و روستایی ۹۸ درصد است، ادامه داد: این شاخص در بخش روستایی به ۹۶ درصد رسیده است.

فعله‌گری یادآور شد: با اتمام گازرسانی به ۱۴۵ روستا تا دهه فجر سال جاری، ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاها به ۹۸ درصد افزایش خواهد یافت که با برنامه ریزی انجام شده، این شرکت در نظر دارد در ۶ ماه پایان امسال عملیات گازرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان کردستان را به اتمام برساند.

وی بیان کرد: عملیات گازرسانی به مناطق روستایی استان به گام های پایانی نزدیک می‌شود و یکی از استان های سخت گذر و دارای مسیرهای سنگلاخی و شیبدار و هزینه گازرسانی در منطقه بالا است.

کد خبر 14307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha