راهپیمایی صدها تن در تشییع جنازه یک نیروی ارتش رهایی بخش عفرین

سرویس سوریه- پیکر رحمان حسن جان باخته بمباران اخیر نیروهای ترکیه، پس از تشییع توسط صدها نفر از مردم عفرین به خاک سپرده شد.

به گزارش کردپرس،صدها تن از مردم عفرین در مراسم تشییع پیکر رحمان حسن شرکت کرده و بر علیه کشتار ترکیه در عفرین شعار دادند.

بنابر خبر هاوار نیوز، رحمان حسن با نام مستعار زینار عفرین یکی از نیروهای ارتش رهایی بخش عفرین (HRE) دو روز پیش در حمله هوایی نیروهای ترکیه جان خود را از دست داد. مردم عفرین دیروز با برگزاری راه پیمایی بزرگی برای تشییع جنازه او، اعلام کردند که حکومت ترکیه نمی تواند مقاومت مردم عفرین را در هم بشکند.

جسد رحمان حسن از بیمارستان آورین به سوی گورستان شهدای اهرسه تشییع شد. پس از آن فوزی مصطفی عضو شورای خانواده های شهدا در سخنانی گفت حکومت ترکیه همچنان برای تحقق بخشیدن به داستان های خیالی دوران عثمانی، به حمله به عفرین ادامه می دهد اما مبارزات مردم عفرین تا رهایی کامل سرزمینشان ادامه خواهد داشت.

زوزان حاج خلیل عضو شورای رهبری کنگره استار، با تسلیت به خانواده حسن گفت که هدف ترکیه کشتار غیر نظامیان است. حکومت ترکیه می خواهد با این کار مقاومت مردم عفرینی ساکن شهبا را در هم بشکند. حکومت ترکیه می خواهد برادری بین مردم را که با روی کار آمدن مدیریت خودگردان در شمال و شرق سوریه شدت گرفته است، و پروژه سوریه دموکراتیک را در این منطقه از میان بردارد.

کد خبر 14106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha