مرکز ملی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه افتتاح شد

سرویس آذربایجان غربی- با دستور رئیس جمهور مرکز ملی هماهنگی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه(مهپاد) به صورت ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید

به گزارش کردپرس، مرکز ملی هماهنگی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه با هدف بسترسازی مناسب برای احیای دریاچه ارومیه به صورت ویدئوکنفرانس با دستور رئیس جمهوری کشورمان به بهره برداری رسید.

مرکز مهپاد بر اساس مصوبه هیئت دولت در ساحل دریاچه ارومیه و در کیلومتر ۳۰ جاده ارومیه به مهاباد و داخل سر محیط بانی رشکان احداث شده است.

پس از اتمام ساختمان آینده‌پژوهی دریاچه ارومیه وظایف ستاد احیای دریاچه ارومیه به این مرکز منتقل خواهد شد و راهبری احیا و حفظ دریاچه ارومیه را در حوزه آبریز آن در سه استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بر عهده خواهد داشت و مستقیم تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست فعالیت خواهد کرد.

به گزارش کردپرس، در شهریور ماه سال ٩٦ نیز مركز هماهنگی پایش و آینده پژوهی دریاچه ارومیه از مصوبات ستاد احیای دریاچه با هزینه سه میلیارد و 900 میلیون ریال در 700 متر مربع زیربنا راه اندازی شده بود.

در آن زمان گفته شد؛ انتقال اقدامات و داده های دستگاه های سنجش كیفی هوای ارومیه و سایر شهرستان ها به همراه آنالیز فیزیكی و شیمیایی آب رودخانه های شهرچای و مهاباد چای به مركز از جمله اهداف راه اندازی این مركز است.

کد خبر 14073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha