رد پای اعتیاد در آزمایش ازدواج، داماد ارومیه ایی را شوکه کرد!

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: یک شهروند جوان اهل ارومیه برای خرید قرص لاغری به یک عطاری مراجعه می کند اما پس از یک ماه از مصرف قرص مذکور در آزمایش ازدواج، اعتیاد او به ماده مخدر شیشه آشکار می شود.

به گزارش کردپرس، صیادی فر در این خصوص به خبرنگاران گفت: موضوع از این قرار است که یک شهروند جوان ارومیه ای به یک عطاری مراجعه و نسبت به خرید قرص لاغری اقدام نموده است. پس از یک ماه از مصرف قرص مذکور زمانی که جهت انجام مقدمات امر خیر ازدواج به مرکز بهداشت ارومیه مراجعه و آزمایشات مربوطه انجام می گیرد، نتیجه آزمایشات نشان از اعتیاد وی به ماده مخدر شیشه داشته است این در حالی است که بنا به گفته این شهروند، وی تاکنون حتی سیگار هم مصرف نکرده اند.

صیادی فر ادامه می دهد: بلافاصله پس از دریافت شکایت، اکیپ مشترک بازرسان این معاونت، واحد حراست، معاونت بهداشتی و اتحادیه مربوطه، به محل عطاری مراجعه و نسبت به بازرسی محل اقدام و موفق به کشف و ضبط تعداد زیادی انواع قرص و کپسول و داروی غیر مجاز و قاچاق و تقلبی گردیدند که با توجه به تخلف یاد شده، عطاری مذکور پلمپ شد و پرونده فرد متخلف به مراجع قضایی ارجاع شد.

او تاکید کرد: با توجه به تذکرات مکرر و دستورالعمل های اعلامی به کلیه عطاری های سطح شهر عرضه و توزیع فرآورده های دارویی در اشکال مختلف از جمله کپسول، قرص، شربت در عطاری ها کاملا غیر قانونی بوده و به عنوان مداخله در امر پزشکی و دارویی محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

سرپرست اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: موضوع بسیار مهم در برخی از عطاری ها، وجود تقلبات در فرآورده‌های گیاهی با هدف افزایش کارآیی و اثرات فارماکولوژیک است که آن فرآورده‌ها را با ترکیبات و داروهای فعال صنعتی آمیخته و آلوده می‌کنند تا بیمار اثربخشی فرآورده مصرفی را باور کند.

صیادی فر گفت: عطاری فقط یک واحد صنفی است نه دارویی و مردم باید از خرید هرگونه قرص یا کپسول جهت انجام فرایند درمانی به جد خورداری نمایند تا از بروز صدمات جبران ناپذیر جسمی بعدی در امان باشند و در صورت مشاهده موارد تخلف، موضوع را به این معاونت گزارش نمایند.

او در پایان اظهار داشت: در همین راستا و با هدف نظارت بر رعایت قوانین مرتبط با بهداشت و سلامت و بر اساس گزارش های مردمی رسیده، دو واحد عطاری متخلف نیز به دلیل فروش اقلام دست ساز، تقلبی و غیر مجاز در اردیبهشت ماه 1400 پلمپ و پرونده تخلفات آنها برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

کد خبر 13625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha