ارومیه از محرومیت پنهان در مناطق حاشیه نشین رنج می برد

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار ارومیه گفت: یکی از علل محرومیت برخی از مناطق شهرستان توزیع نابرابر اعتبارات و منابع است و این شهر از محرومیت پنهان در مناطق حاشیه نشین رنج می برد.

به گزارش کردپرس، رسول مقابلی امروز چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان ارومیه با تاکید بر ضرورت شناسایی ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان افزود: ارومیه از امکانات اعتباری متناسب با جمعیت برخوردار نبوده و مجبور هستیم برای ارتقای شاخص های توسعه شهرستان با اعتبارات محدود برنامه ریزی کنیم.

او یکی از علل محرومیت برخی از مناطق شهرستان را توزیع نابرابر اعتبارات و منابع عنوان و اظهار کرد: ارومیه از محرومیت پنهان در مناطق حاشیه نشین رنج می برد و اگر در پی کمک به متوازن شدن مناطق هستیم، باید به مناطق محروم توجه بیشتری داشته باشیم.

فرماندار ارومیه جدیت مدیران برای پیشبرد و اتمام پروژه ها را ضروری دانست و افزود: اولویت تخصیص اعتبار برای اتمام پروژه های نیمه تمام بوده و امید است با تخصیص به موقع اعتبارات، شاهد رشد شاخص های توسعه و عمران شهرستان باشیم.

مقابلی تاکید کرد: مدیران شهرستان اهتمام جدی تری نسبت به پیگیری جذب به موقع بودجه از دستگاههای استانی و ملی مربوطه خود نیز داشته باشند.

فرماندار ارومیه در ادامه از طرح مطالعه اتصال جاده شهید کلانتری به آزادراه زنجان - تبریز اجرا و راه آهن سریع‌السیر ارومیه - تبریز - اردبیل خبر داد و گفت: این طرح امکان سنجی می شود.

ایرنا نوشت؛ او با اعلام اینکه طرح های توسعه محور جزو طرح های مطالعاتی و اجرایی بودجه سال ۱۴۰۰ است، افزود: پس از انجام بررسی‌های فنی و مطالعات امکان سنجی و زیست‌محیطی، این طرح ها در صورت تأیید مهندسان مشاور می تواند جزو طرح های اجرایی آتی برای تامین اعتبار مورد پیگیری قرار گیرد.

کد خبر 13391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha