شعله های آتش در انبار ضایعات کارخانه ایی در ارومیه مهار شد

سرویس آذربایجان غربی- روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه، اعلام کرد: آتش سوزی انبار ضایعات و پالتهای چوبی در انبار ضایعات کارخانه مارال صنعت با تلاش آتش نشانان ایستگاه 2 مهار و خاموش شد.

به گزارش کردپرس، اسماعیل داوطلب افسر آماده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه اظهار داشت: با تماس کارکنان شرکت مارال صنعت و اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی ارومیه بی درنگ آتش نشانان ایستگاه 2 را به همراه تانکر آب پشتیبان، راس ساعت 16:19 دقیقه دیروز به جاده مهاباد رهسپار کرد.

او ادامه داد: با نزدیک شدن به محل حادثه شعله های سرکش آتش که به آسمان زبانه می کشید و دود غلظی منطقه را فرا گرفته بود، مشاهده شد.

افسر آماده آتش نشانان در این حادثه گفت: محل حادثه در ضلع غربی کارخانه مارال صنعت قرار داشت که یک محوطه حدوداً 1000 متری بود و هنگام رسیدن آتش نشانان کاملا شعله ور بود و همچنین شعله های آتش در حال گسترش و سرایت به دیگر نقاط این کارخانه بود.

داوطلب افزود: با توجه به این که این انبار مملو از لاستیک مستهلک خودرو سنگین، کارتن و پالتهای چوبی بود، نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از ایمن سازی محل، قطع جریان برق، با بکارگیری تجهیزات انفرادی و چند رشته لوله آبرسانی از سه جهت خود را به کانون آتش سوزی رساندند.

او بیان کرد: آتش نشانان تلاش خود را برای مهار شعله های آتش آغاز کردند و در مدت 2 ساعت موفق شدند آتش سوزی را کاملا خاموش و از سرایت شعله های آتش به قسمت های دیگر کارخانه جلوگیری کنند.

افسر آماده آتش نشانان تصریح کرد: آتش نشانان پس از مهار کامل شعله های آتش، جدا سازی وسایل سالم از سوخته و انجام عملیات لکه گیری و اطمینان از عدم برگشت شعله به عملیات خود پایان دادند و به ایستگاه خود برگشتند.

کد خبر 12343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha