عملیات اجرایی آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج آغاز شد

سرویس کردستان - عملیات اجرایی لوله گذاری جهت آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج صبح امروز با حضور استاندار کردستان آغاز شد.

به گزارش کُرد پرس، بهمن مرادنیا در جریان بازدید از پروژه سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰ مردم سنندج از آب گوارا بهرەمند خواهند شد، اظهار کرد: انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج برای ساکنان این شهر بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه جمعیت ۵۰۰ هزار نفری سنندج از آب شرب گوارا و سالم بی بهرە هستند، افزود: ما توانستیم اعتبار مورد نیاز این پروژە را تامین کنیم و انتظار داریم تا پایان سال جاری این طرح به اتمام برسد.

استاندار کردستان ادامه داد: سالیانه ۵۷ میلیون مترمکعب آب از سد آزاد به سنندج می رسد و برای همیشه مشکل آب شرب سنندج برطرف خواهد شد.

مرادنیا یادآور شد: رئیس جمهور تاکید کردند که هر اعتباری برای آبرسانی به سنندج نیاز باشد را تامین خواهد کرد و ما نیز تا پایان کار در کنار مجریان طرح خواهیم بود.

وی بیان کرد: طول خط لوله انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج ۲٨ کیلومتر است که برای اتمام آن رقمی بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز است و تاکنون ۶۰ درصد اعتبار پروژه تامین شده است.

کد خبر 12101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha