نخبگان سیاسی با قدرت تاثیرگذاری خود می توانند انتخاباتی پرنشاط را رقم بزنند

سرویس کردستان - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نخبگان سیاسی با تاثیرگذاری و قدرت خود می توانند انتخاباتی پرنشاط را رقم زده و موحب یاس دشمنان شوند.

به گزارش کُرد پرس، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی ظهر امروز در همایشی که با عنوان «حماسه حضور» در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در شرایطی که دشمن به دنبال سرد و بی روح کردن انتخابات است، کسانی که دل در تعهد انقلاب و آرمان های امام راحل و شهدا دارند، باید برای حماسه‌ای پرشور و مشارکت حداکثری تلاش کنند.

وی با بیان اینکه پیشرفت روحی و یا اضمحلال معنوی به دست خود انسان است و انتخابات تجلی رسیدن به قله ارزش ها به شمار می‌رود، افزود: لازمه رسیدن به قله ارزش‌ها سعی و تلاش است و حرکت در این مسیر از بی عملی و نبود عملکرد میسر نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه باید در این مسیر حرکت های ایجابی داشت و از کارهای سلبی و نفی دیگران پرهیز کرد، ادامه داد: لازمه حرکت مجاهدت، جهاد، تلاش و حرکت جهادی است که در تمامی این سال ها یک پیوست مهم در بیانات رهبری وجود داشته که اگرچه حرکتهایی بوده ولی آنچنان که باید به آن عمل نشده و حتی رهبر معظم انقلاب فرمودند که مردم گله مند هستند.

حجت‌الاسلام پورذهبی با بیان اینکه در این راه باید استقامت داشت چرا که طعنه‌ها زیاد است و نباید جا زد، یادآور شد: مردم کردستان وفادار و دوستدار انقلاب و نظام هستند و این مهم را طی ۴۰ سال گذشته از انقلاب نشان داده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات دنباله روی از سه محور اصلی لازم است، بیان کرد: امید، وحدت و آرامش سه محوری است که علاوه بر امید به آینده، حرکت رو به جلو را با خود خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: وحدت تنها قومیتی نیست و تجلی آن را به‌نوعی در کردستان می‌شود دید ولی تراز بالاتری لازم دارد که زمینه‌ساز ایجاد آرامش و امنیت روحی مردم شود.

یکپارچگی در پای صندوق رای نماد عزت و اتحاد است

امام جمعه سنندج نیز در این همایش با بیان اینکه امروز مهمترین نماد اتحاد، حضور یکپارچه در پای صندوق های رای است، اظهار کرد: حضور یکپارچه در پای صندوق رای، دشمن را مایوس کرده و تمام امیدهای آنان برای تضعیف پایه‌های انقلاب را نفش بر آب می‌کند.

ماموستا فایق رستمی از انتخابات به عنوان قانونی الهی، انسانی و اجتماعی نام برد و افزود: پیشرفت، سعادت، سربلندی، آزادگی و همدلی از وحدت سرچشمه می‌گیرد و عامل این وحدت شرکت در انتخابات است.

وی با بیان اینکه انتخابات، پیام توسعه اقتصادی، پیشرفت، دلسوزی و مردم سالاری دینی را به دنیا اعلام می کند، ادامه داد: مشارکت حداکثری در انتخابات، مایه ذلت و خواری دشمن می شود چرا که قوت دشمن ریشه در نفاق و تفرقه مسلمانان دارد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه شرکت در انتخابات و تعیین سرنوشت قانون کلی قرآن کریم است، یادآور شد: مردم کردستان در طول تاریخ انقلاب نشان داده‌اند که پای آرمان های انقلاب هستند.

ماموستا رستمی بیان کرد: مردم کردستان هیچ وقت به دشمنان اعتماد نمی کنند چون در طول زمان زخم های عمیقی از دشمن خورده‌اند و استکبار جهانی اگر دلسوز مردم کُرد بود در زمان بمباران شیمیایی همدردی می‌کرد نه اینکه الان از در دوستی وارد شود و ما را به عدم حضور در تعیین سرنوشتمان دعوت کند.

وی با اشاره به اینکه دولت آینده سرلوحه سعادت و پیشرفت کردستان باشد و با نگاه ویژه زمینه پیشرفت و آبادانی را فراهم کند، گفت: دولت آینده باید قوی تر و با انگیزه‌ای بالاتر برای خدمت به مردم به ویژه مناطق محروم تلاش کند.

کد خبر 11492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha