١٣٩ پروژه بخش کشاورزی آذربایجان غربی افتتاح می شود

سرویس آذربایجان غربی- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: 139 پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان با اعتباری بالغ بر 224 میلیارد ریال سرمایه گذاری همزمان با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در سطح استان افتتاح می شوند.

به گزارش کردپرس، اکبر کرامتی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ترتیب یافت، با تبریک سالروز تاسیس جهاد سازندگی (جهاد کشاورزی) به تمامی تلاشگران و طلایه داران عرصه کشاورزی و جهادگران تامین امنیت غذایی جامعه اظهارکرد: هفته جهاد کشاورزی فرصت مناسبی برای بیان موفقیت ها و دستاوردهای بخش کشاورزی که در سایه زحمات و تلاش بهره برداران ، مجموعه کارکنان جهاد کشاورزی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت تامین امنیت غذایی و خودکفایی محقق شده است.

کرامتی افزود: خدمتگذاری به مردم یکی از وظایف اصلی مسئولان بوده که هفته جهاد کشاورزی بهترین فرصت برای انعکاس خدمات و دستاوردهای ارائه شده دربخش کشاورزی و ارتباط با مردم است.

او ادامه داد: استان آذربایجان غربی نقش بسیار مهم و پررنگی درزمینهٔ تولید بسیاری از محصولات استراتژیک و حیاتی کشور دارد و با تولید سالانه بیش از 6.8 میلیون تن محصولات کشاورزی ، دارای رتبه‌های نخست و تک ‌رقمی در سطح کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به شعار امسال هفته جهاد کشاورزی گفت: جهاد کشاورزی ، پشتیبانی از تولید و امنیت غذایی شعار محوری این هفته و سال پیشرو است که رویکرد محوری آن تبیین دستاوردهای بخش کشاورزی برای برطرف کردن موانع تولید با تأکید بر کشاورزی دانش‌بنیان و مدیریت جهادی است.

او در ادامه با اشاره به برنامه های گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در استان افزود: با بهره برداری از 139پروژه عمرانی ، اقتصادی و تولیدی در بخش کشاورزی برای 706 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده که از عواید اجرای این طرح ها بهره مند می شوند.

کرامتی اضافه کرد: تعداد 105پروژه نیز از مجموع 139 پروژه آماده بهره برداری، در بخش مدیریت اب وخاک با اعتباری افزون بر 113 میلیارد ریال شامل 99 طرح سیستم های نوین آبیاری با مساحت بیش از 668 هکتار، یک طرح انتقال آب با لوله به مسافت 600 متر ، دو طرح استخر ذخیره آب کشاورزی با حجم 5 هزار و 200 متر مکعب و پوشش بتنی کانال و مرمت و باز سازی دو رشته قنات در شهرستان خوی و روستای قره کهریز با اشتغال مجموع 686 نفر مستقیم آماده بهره برداری شده‌اند.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی استان بیان کرد: یک طرح معاونت بهبود دامی نیز با اعتبار بالغ بر 15 میلیارد ریال و اشتغال 3 نفر به صورت مستقیم شامل طرح پرورش شتر مرغ 70 راسی در این ایام آماده بهره برداری است.

کرامتی افزود: در بخش معاونت بهبود تولیدات گیاهی نیز با صرف اعتباری بالغ بر 28 میلیارد ریال و اشتغال 13 نفر مستقیم ، دوطرح گلخانه ای سبزی و صیفی با ظرفیت بالغ بر 4 هزار و 500 تن آماده بهره برداری شده است.

او بیان کرد: یک پروژه تولید جلبک سبز – آبی اسپیرولینا با ظرفیت 9 تن نیز با صرف اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 4 نفر در هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی همچنین از افتتاح 30 طرح منابع طبیعی شامل سد های ملاتی و رسوب گیر در سطح شهرستانهای ارومیه، نقده ، پلدشت و خوی در طول هفته جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: برای عملیاتی کردن این طرح‌ها اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال هزینه شده است.

کد خبر 11429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha