اختصاص ٥/٦ درصد اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای کشور به آذربایجان غربی

سرویس آذربايجان غربي-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی در خصوص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان گفت: خوشبختانه امسال رتبه آذربایجان غربی در میان استانهای کشور با یک پله صعود، رتبه پنجم کشوری است و ٥/٦ درصد اعتبارات کشور در این حوزه به آذربایجان غربی اختصاص خواهد یافت.

به گزارش کردپرس، ناصر حضرتی پر روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به محدودیت ها و شرایط ویژه اقتصادی و مالی در کشور گفت: در سال گذشته خوشبختانه توانستیم با تدابیر انجام شده بخش قابل توجهی از خواسته های کارکنان دولت در استان در حوزه پرداخت حقوق و مزایا را محقق کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با بیان اینکه در سال گذشته درآمدهای مالیاتی استان 113 درصد افزایش یافته است گفت: با وجود تحریم ها و شیوع بیماری کرونا و بدون افزایش پایه های مالیاتی، با کشف منابع جددی مالیاتی در استان میزان درآمدهای مالیاتی استان در سال گذشته با 113 درصد افزایش به یکهزار و 627 میلیارد تومان رسید.

تمامی اعتبارات هزینه ای ابلاغ شده آذربایجان غربی محقق شد

او گفت: در سال گذشته خوشبختانه تمامی اعتبارات هزینه ای ابلاغ شده به استان محقق شد و در این زمینه هیچ مشکلی نداشتیم. همچنین در سال گذشته مطالبات 656 نفر از بازنشستگان سال 98 و قبل از آن نیز پرداخت شد.

حضرتی پر همچنین در خصوص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان نیز در سال گذشته اظهار، داشت : در سال گذشته از مجموع هزار و 534 میلیارد تومان اعتبارات دارایی های سرمایه ای استان 760 میلیارد تومان در قالب نقد و اوراق تخصیص یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی ادامه داد: در راستای اجرای پروژه های انتقال آب و کنترل و مدیرت آبهای مرزی استان تا کنون با قیمت به روز شده بیش از 6 هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است .

او در ادامه سخنان خود با اشاره به روند اختصاص اعتبارات سال 1400 در کشور ، اعتبارات هزینه ای استان در این اعتبارات را 3.85 درصد اعتبارات کشور عنوان کرد و گفت: در جدول اعتبارات هزینه ای کشور استان آذربایجان غربی در ردیف نهم در بین استانها قرار دارد .

حضرتی پر، همچنین در خصوص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان نیز گفت: خوشبختانه امسال رتبه آذربایجان غربی در میان استانهای کشور با یک پله صعود، رتبه پنجم کشوری است و ٥/٦ درصد اعتبارات کشور در این حوزه به آذربایجان غربی اختصاص خواهد یافت.

او در ادامه با اشاره به توجه ویژه دولت برای توسعه زیر ساخت ها در کشور و بویژه استانهای کم برخوردار ، اظهار داشت: در بودجه سالجاری برای توسعه راههای روستایی استان 374 میلیارد تومان، برای توسعه آب روستایی272 میلیارد تومان و برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی 141 میلیارد تومان اعتبار به استان مصوب شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی همچنین گفت: برای اجرای طرح های ملی استان از محل اعتبارات ملی 549 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است .

تخصیص اعتبار ویژه جهت ارتقای شاخص های آموزشی در بودجه سال جاری

حضرتی پر همچنین از تخصیص اعتبار ویژه به استانهای آذربایجان غربی، کرمان، هرمزگان و خوزستان در جهت ارتقای شاخص های فضاهای آموزشی در بودجه سال جاری خبر داد.

او با اشاره به اینکه تخیص بودجه در استان بر مبنای جمعیت و فصول در بین شهرستانهای استان توزیع می شود گفت: امسال 222 هزار و 850 میلیارد تومان اعتبار شامل اعتبار سرمایه ای، توازن استانی، اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای ، توازن ملی و اعتبارات ملی استانی شده در فصول مختلف توزیع می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی ادامه داد: در بوجه امسال استان توجه ویژه ای به حمل و نقل ، توسعه و خدمات شهری روستایی و عشایر ، آموزش و پرورش ، فصل کشاورزی و منابع طبیعی ، صنعت و معدن و فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان شده است.

کد خبر 11426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha