کرونا جان یک کردستانی دیگر را گرفت/69 بیمار جدید شناسایی شد

سرویس کردستان - دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 69 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته و فوت 1 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در استان خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در حال حاضر 260 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 43 نفر از آنان در بخش ویژه (آی سی یو) بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک در سنندج 168 نفر، در سقز 11 نفر، در مریوان 24 نفر، در قروه 8 نفر، در بیجار 5 نفر، در کامیاران 26 نفر، در دیواندره 5 نفر، در بانه 11 نفر و در دهگلان 2 نفر بستری هستند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرگ 1 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را یک هزار و 351 نفر اعلام کرد.

بر این اساس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان تا امروز 540 نفر در سنندج، 248 نفر در سقز، 106 نفر در قروه، 77 نفر در کامیاران، 105 نفر در بانه، 77 نفر در دیواندره، 61 نفر در بیجار، 114 نفر در مریوان، 20 نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اعلام کرد همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 11418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha