سومین جشنواره گلاب گیری در خوی برگزار شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: برگزاری جشنواره‌های فصلی و کشاورزی مانند گلاب‌گیری خوی زمینه توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذار در این شهرستان فراهم می‌کند.

به گزارش کردپرس، با هدف معرفی شهرستان خوی بعنوان قطب تولید گل محمدی، سومین جشنواره گلاب گیری گل محمدی در خوی برگزار شد.

در حاشیه این مراسم مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، اظهار کرد: هر کدام از شهرستان‌های استان دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه کشاورزی هستند که با برگزاری جشنواره‌های مختلفی در این حوزه می‌توان به توسعه گردشگری در این شهرستان‌ها کمک کرد.

جلیل جباری افزود: برای مثال خوی به داشتن محصولاتی مانند گل‌ محمدی و تخم آفتاب‌گردان معروف است که در سال‌های اخیر برای شناساندن این ظرفیت جشنواره‌های مختلفی اعم از گلاب‌گیری و آفتاب‌گردان در این شهرستان برگزار می‌شود.

او ادامه داد: اگر این جشنواره‌ها در زمان خاص و به صورت مستمر برگزار شود، به عنوان یکی از ظرفیت‌های هر منطقه در توسعه گردشگری نقش مهمی خواهند داشت و در تقویم رویدادهای فرهنگی کشور نهادینه خواهند شد.

جباری گفت: در برگزاری این جشنواره‌ها همه دستگاه‌های مربوطه اعم از شهرداری و شورای شهر نقش مهمی دارند و مشارکت هر چه بیشتر دستگاه‌ها به پربارتر شدن این جشنواره‌های خواهد انجامید‌.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: همچنین استمرار چنین جشنواره‌هایی و استقبال گردشگران از آنها، موجب جذب سرمایه‌گذار و تقویت زیرساخت‌های گردشگری هر منطقه خواهد شد‌.

در ادامه رئیس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی خوی از افزایش ۱۵ درصدی سطح زیر کشت گل محمدی در این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از یک میلیون و ۸۰ هزار لیتر گلاب در این شهرستان استحصال شود.

او علت افزایش سطح کشت گل محمدی را ایجاد باغات جدید گل محمدی دانست و افزود: از سالیان دور، گل محمدی در حاشیه باغات میوه کشت می شد اما در سالهای اخیر با اقبال بازار و رغبت باغداران مزارع و باغات فراوان گل محمدی در مقیاس بزرگتر در این شهرستان ایجاد شده است.

رئیس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی خوی بیان کرد: گونه های گل محمدی کشت شده در خوی را از نوع رقم های خاردار ریز کوتاه و بزرگ و توده های محلی است و از ۸۰ درصد محصول گل محمدی خوی گلاب استحصال و بقیه در صنایع شیرینی سازی و تهیه مربا مصرف می شود.

جشنواره برداشت گل محمدی و گلاب گیری بمدت ۳ روز در محل ساختمان تاریخی شورای اسلامی با حضور بانوان کار آفرین در بخش گلاب گیری و حضور هنرمندان برگزار شد .

کد خبر 11406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha