5 سد استان کردستان در حال سر ریز شدن هستند

سرویس کردستان- مدیر عامل این شرکت شرکت آب منطقه ای کردستان، گفت: حجم بارندگی و میزان آب موجود در سدهای استان افزایش داشته است و سدهای قشلاق، گاوشان و بوکان پر و سدهای گاران، بانه، زریوار، زیویه و سورال در حال سر ریز شدن هستند.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان کامران خرم اعلام کرد: در سال آبی جاری شاهد افزایش حجم بارندگی از 274 میلیمتر سال گذشته به 430 میلیمتر تا این مقطع در سال جاری هستیم که این به معنای افزایش 57 درصدی میزان بارندگی نسبت به سال گذشته می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: به موازات این میزان افزایش در بارندگی، میزان حجم آب ورودی به سدها نیز افزایش داشته به طوریکه میزان حجم ورودی آب به سدهای استان در سال گذشته برابر 156.1 میلیون متر مکعب بوده که این حجم ورودی در سال آبی جاری به رقم 276.5 میلیون متر مکعب در سدهای قشلاق، سنگ سیاه، بانه، گاران، زریوار و سورال رسیده است.

کامران خرم همچنین به حجم آب موجود در مخزن سدهای استان در سال آبی گذشته اشاره کرد و گفت این میزان معادل 1620.4 میلیون متر مکعب بوده و در سال آبی جاری برابر با 1914.5 میلیون متر مکعب است به طوریکه بیش از 90 درصد ظرفیت سدهای قشلاق، گاوشان و بوکان پر و سدهای گاران، بانه، زریوار، زیویه و سورال در حال سر ریز شدن هستند.

کد خبر 107466

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha