دستور رییس جمهور برای جلوگیری از  انتقال آب «زرینه رود» به آذربایجان شرقی

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی از دستور رئیس‌جمهور برای بررسی و پیگیری انتقال آب مورد نیاز کشاورزان آذربایجان غربی به استان های دیگر خبر داد.

جلال محمودزاده در گفت و گو با خبرنگار کردپرس افزود: نمایندگان استان آذربایجان غربی در نامه‌ای با عنوان "درخواست جلوگیری از انتقال حقابه دریاچه ارومیه و آب مورد نیاز کشاورزان از زرینه رود به استان آذربایجان شرقی" به رئیس جمهور در این خصوص تذکر دادند.

محمودزاده ادامه داد: پیروی این نامه، رئیس جمهور برای بررسی و پیگیری موضوع دستورات لازم را صادر کرده‌اند.

نائب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار داشت: در حال حاضر ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب دو رودخانه زرینه رود و ارس در استان آذربایجان غربی برای مصارف کشاورزی و صنعت به بهانه آب شرب به آذربایجان شرقی انتقال داده می‌شود.

او اضافه کرد: از این میزان ۳۰۰ میلیون مترمکعب از زرینه رود و ۳۰۰ میلیون مترمکعب هم از رود ارس که حقابه دریاچه ارومیه است برای شرب و صنعت راهی آذربایجان شرقی می‌شود در حالی که آب زرینه رود در بخش کشاورزی آذربایجان غربی مورد نیاز است.

به گزارش کردپرس، این مسئله بارها مورد اعتراض استاندار و نمایندگان مجلس بوده است. حتی استاندار آذربایجان غربی هم در روزهای پایانی سال گذشته از تخصیص حقابه دریاچه ارومیه از رودخانه ارس برای سایرمصارف انتقاد کرد و خواستار توجه ستاد احیای دریاچه ارومیه و وزارت نیرو به این امر شده بود.

کد خبر 10727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha