برای ترکیه تمام کُردها تروریست هستند

سرویس سوریه - صالح مسلم، عضو کمیته روابط خارجی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه در مقاله ای با عنوان "برای ترکیه تمام کردها تروریست هستند"، عنوان می کند: ترکیه دچار کُردهراسی است. حکومت این کشور هر کرد را یک عضو PKK در نظر می گیرد که باید از میان برداشته شود.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، صالح مسلم، عضو کمیته روابط خارجی جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه در مقاله ای با عنوان "برای ترکیه تمام کردها تروریست هستند"، با پرداختن به نگاه ترکیه به مسئله کردها تأکید کرد: ترکیه در خط فکری اخوان المسلمین قرار گرفته است و در سوریه اهداف تعیین شده ای برای خود دارد. ترکیه در پی آن است که حاکمیت سوریه را جریانی وابسته به خود کند.

مسلم در ادامه مقاله خود خاطرنشان کرد: زمانی که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه پیشنهادات آنکار را رد کرد، ترکیه برای تمامی مخالفان، شبه نظامیان و حتی تشکل های مدنی برای مخالفت با سوریه مراکز آموزشی ایجاد کرد. برای آنان سلاح، تجهیزات نظامی و لوازم مورد نیاز تأمین کرد و تأکید کرد که هیچ کس نباید به کردهای سوریه توجهی داشته باشد. دقیقاً همین هم شد.

مسلم تصریح کرد: ترکیه با ترس از این که کردهای سوریه به حقوق مشروع خود دست پیدا کنند، از تمام تلاش های بین المللی که برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه صورت گرفته است دوری کرد. ترکیه دچار کُردهراسی است. هر کرد را یک عضو PKK در نظر می گیرد که باید از میان برداشته شود و با هیچ کشوری که PKK را به عنوان گروه تروریستی ارزیابی نمی کند، نمی تواند روابط عادی برقرار کند.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 107007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha