هشدار در مورد قدرت گرفتن دوباره داعش در غرب عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگ هشدار داد که داعش در غرب عراق و به ویژه خانقین و استان دیاله دوباره قدرت یافته و حملات و تحرکات تروریستی خود را به شدت افزایش داده است.

به گزارش کردپرس، محمود سنگاوی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که داعش بار دیگر در بسیاری از مناطق عراق و به ویژه در خانقین و استان دیاله در غرب این کشور قدرت یافته است.

فرمانده نیروهای پیشمرگ در محور گرمیان افزود که تحرکات داعش در این مناطق به سدت افزایش یافته و از ابتدای سال جاری میلادی فقط در منطقه گرمیان 7 حمله تروریستی داعش روی داده و در ماه های پایانی سال گذشته نیز 46 حمله ثبت شده و امنیت این مناطق در خطر و تهدید جدی قرار دارد.

همچنین گفت که پیشتر تحرکات داعش به مناطق تحت کنترل نیروهای عراقی محدود بوده، اما در حال حاضر این تحرکات به مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ نیز گسترش یافته و به دلیل تهدیدات داعش شماری از روستاهای کردنشین منطقه خانقین تخلیه شده و بیش از 2 هزار خانوار کرد ساکن شهر خانقین نیز محل سکونت خود را ترک کرده اند.

محمود سنگاوی خاطر نشان ساخت که تا کنون همه حملات داعش به مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ در هم شکسته شده، اما این حملات همچنان رو به افزایش است.

کد خبر 105212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha