6.9 تن فرآورده غیرقابل مصرف در کردستان کشف و ضبط شد

سرویس کردستان - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در اجرای طرح تشدید نظارتی که از 25 فروردین تا 25 اردیبهشت ماه امسال انجام شد، مقدار ۶ هزار و ۹۰۹ کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف ضبط و به دستور مقام قضایی معدوم شد.

به گزارش کُرد پرس، مجتبی ورمقانی، اظهار کرد: در راستای مسئولیت‌ها و وظایف محوله و با هدف اطمینان‌دهی به مردم استان کردستان، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در ماه مبارک رمضان با حضور 64 نفر در روز از کارشناسان دامپزشکی در قالب 11 اکیپ ثابت و 25 اکیپ سیار در دو شیفت صبح و بعدازظهر در سراسر استان اجرا شد.

وی افزود: دامپزشکی کردستان به صورت مداوم و مستمر بر مراکز مرتبط با فرآورده‌های خام دامی نظارت دارد اما در ماه مبارک رمضان با افزایش نیاز مردم، عرضه فرآورده‌های خام دامی نیز افزایش می‌یابد و لذا برای دسترسی سهل و با اطمینان هم استانی‌ها به فرآورده سالم و بهداشتی، نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی نیز تشدید یافت.

مدیرکل دامپزشکی کردستان ادامه داد: در اجرای طرح تشدید نظارتی که از 25 فروردین لغایت 25 اردیبهشت ماه سال جاری انجام شد، 10 هزار و 448 مورد بازدید انجام شد و مقدار ۶ هزار و ۹۰۹ کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف ضبط و به دستور مقام قضایی معدوم شد ضمن اینکه پرونده 146 مرکز عرضه متخلف نیز به مراجع قضایی و تعزیراتی ارجاع شد.

ورمقانی یادور شد: در طول مدت زمان اجرای طرح در کشتارگاه‌های دام و طیور استان مقدار 56 هزار و 284 کیلوگرم فرآورده غیرقابل مصرف شناسایی، ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

وی با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی از مردم خواست از خرید گوشت قرمز حاصل از کشتار غیرمجاز و فاقد مهر و لیبل دامپزشکی، مرغ زنده، گوشت چرخ کرده، تخم مرغ فاقد تاریخ تولید و انقضا و گوشت مرغی که در حضور مشتری تهیه و پاک نشده باشد خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان بیان کرد: مردم در صورت مشاهده هر مورد مشکوک در این زمینه، مراتب را از طریق شبکه‌های دامپزشکی و یا تماس با سامانه پیغام‌گیر 1512 اداره‌کل دامپزشکی کردستان گزارش دهند.

کد خبر 9930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha