اصناف نهایت همکاری را با ستاد کرونای کردستان دارند

سرویس کردستان - استاندار کردستان از کسبه و اصناف استان به دلیل همکاری مناسب با ستاد کرونا در خصوص تعطیلی فعالیت آنان در این ایام تقدیر کرد.

به گزارش کرد پرس, بهمن مرادنیا در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت قرمز در بسیاری از شهرستان‌های استان، گفت: بدون همراهی مردم عبور از این شرایط دشوار است وخسارت جبران ناپذیری برای استان و مردم به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در شرایطی که اصناف و بازاریان زندگی شخصی خود را تعطیل کرده‌اند رعایت نکردن مصوبات ستاد کرونا توسط برخی از ادارات دولتی پذیرفتنی نیست و همه‌ی مدیران باید پروتکل‌های بهداشتی و کاهش حضور کارکنان را در راستای سلامت مردم رعایت کنند .

استاندار کردستان بر نظارات بیشتر در اماکن عمومی، ادارات، بانک‌ها و مطب پزشکان تاکید کرد و اظهار کرد: میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان 58 درصد است که جا دارد صداوسیما و رسانه‌ها با تولید محتواهای رسانه‌ای در زمینه نقش اثرگذار مردم در خروج از وضعیت هشدار کرونایی و لزوم رعایت دقیق توصیه‌های بهداشتی تولید و منتشر کنند.

مرادنیا مصوبات ستاد مقابله با کرونا را لازم‌الاجرا و غیر قابل تفسیر خواند و ادامه داد: بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا در ایام ماه مبارک رمضان برگزاری نماز جماعت و جمعه ممنوع است و فقط شب‌های قدر و نماز عید فطر در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی در پایان از تصمیمات دولت برای ارائه بسته‌های حمایتی جهت حمایت از اصتاف و بازاریان در زمینه تسهیلات بانکی و بیمه‌ای در هفته‌ی آینده خبر داد.

کد خبر 8509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha