نتیجه انتخابات را هواداران HDP تعیین می کنند نه ساختمانی که شما می بندید

سرویس ترکیه - صلاح الدین دمیرتاش با انتشار چند توئیت در صفحه مجازی خود نسبت به دادخواست انحلال HDP واکنش نشان داد.

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) که از چهار سال گذشته تا کنون در زندان است در مورد صدور کیفرخواست برای انحلال HDP و برکناری عمر فاروق گرگرلی اوغلو نماینده HDP از شهر قوجاعلی، واکنش نشان داد.

دمیرتاش رئیس سابق HDP در واکنش به دادخواست انحلال HDP با انتشار چند توئیت در فضای مجازی نوشت: "این اولین بار است که یک حزب برای پیروزی در انتخابات علیه یک حزب دیگر پرونده انحلال تشکیل داده است. این نه تنها ته بی اخلاقی است بلکه یک اخلال جدی در قانون اساسی است."

دمیرتاش در رشته توئیت هایی که در حساب خود به اشتراک گذاشت نوشت که تشکیل پرونده انحلال علیه HDP یک اخلال در قانون اساسی است. دمیرتاش نوشت: "تا امروز احزاب بوسیله کودتاچی ها منحل می شدند. برای اولین بار است که یک پرونده انحلال علیه یک حزب دیگر تشکیل می شود تا یک حزب در انتخابات پیروز شود. این نه تنها ته بی اخلاقی است، بلکه اخلال در قانون اساسی است. ما هرگز کسانی را که با سکوت یا امضای این تصمیم شریک جرم این کار هستند فراموش نخواهیم کرد."

دمیرتاش با انتشار تصویر ساختمان مرکزی HDP نوشت: "جایی که آنها می خواهند ببندند این است." و روی تصویر میتینگ بزرگ هواداران HDP هم نوشت : "این همان HDP ای است که هیچ کس قادر به انحلال آن نیست."

دمیرتاش با انتشار تصویری از صندوق رای HDP نوشت: "و هیچ کس نباید فراموش کند که نتیجه انتخابات آینده توسط HDP تعیین خواهد شد نه ساختمان HDP. این همان جایی است که اعضای HDP ظالمان را به گور می سپارند."

او ادامه داد: "مهم نیست که نتیجه چه خواهد شد، ما هرگز از مسیر دموکراسی و صلح منحرف نخواهیم شد. ما مبارزه خود را از مسیر قانونی ادامه داده و قطعاً پیروز خواهیم شد." دمیرتاش در مورد برکناری گرگرلی اوغلو نیز نوشت: "در آخر، می خواهم روشن کنم که «عمر فاروق گرگرلی اوغلو» همیشه نماینده مردم و باعث افتخار ما است."

کد خبر 6644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha