طول شبکه گاز در کردستان به بیش از ۱۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر رسید

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: بر اساس آخرین آمار، طول شبکه گازرسانی در بخش شهری و روستایی استان به ۱۲ هزار و ۷۵۶ کیلومتر رسید.

احمد فعله گری آمار مشترکان گاز در استان را ۶۱۲ هزار مورد اعلام کرد و گفت: هم اکنون هزار و ۵۷۳ روستا از گاز طبیعی بهره مند است.

وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گاز طبیعی در استان به ۹۹ درصد رسیده است، افزود: تا پایان امسال ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت روستایی نیز به ۹۹ درصد افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان اظهار کرد: هم اکنون عملیات گازرسانی در ۱۳۷ روستا فعال است و هفته دولت سال آینده پایان گازرسانی در استان جشن گرفته می شود.

فعله گری طرح های در دست اجرای گازرسانی را مربوط به نقاط دورافتاده و سنگلاخی عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه برای اتمام شبکه گذاری در روستاهای باقیمانده احتیاج به لوله گذاری بیشتری است، پس طول شبکه های گازرسانی در سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی یادآور شد: پیمانکاران و افراد مشغول به کار در پروژه های گاز رسانی اغلب بومی استان هستند، ضمن اینکه برای تعداد زیادی نیز به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان بیان کرد: تلاش ما این است تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت در استان از گاز طبیعی بهره مند شده و در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ روستای بدون گاز نداشته باشیم.

کد خبر 42899

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha