دانشکده علوم پزشکی نوین نیاز کردستان/ مالیات بر عرضه سیگار ضروری است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشکده علوم پزشکی نوین از نیازهای کردستان دانست و گفت: تنها دارو نیست که درمانگر است اگرچه در حال حاضر دومین تجارت دنیا بعد از نفت داروست.

به گزارش کرد پرس، بهرام عین اللهی در جلسه شورای اداری استان کردستان، گفت: ایران از نظر شاخص مصرف سیگار وضعیت مطلوبی در دنیا ندارد و برای همین وضع مالیات بر عرضه سیگار از سوی مجلس شورای اسلامی ضروری است.

وی اظهار کرد: فقط در شاخص سیگار وضعیت خوبی نداریم و امیدواریم با وضع مالیات بر سیگار از جانب مجلس شورای اسلامی، بتوان این شاخص را بهبود بخشید، چرا که ۱۳ درصد مرگ و میرها ناشی از مصرف دخانیات است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه سلامت است و هیچکس نمی تواند منکر آن شود، افزود: وضعیت سلامت ایران در منطقه و جهان با وجود تحریم و شرایط اقتصادی، به واسطه وجود نیروهای دانشمند و عالم کم نظیر است.

عین اللهی با بیان اینکه در وزارت بهداشت 2 مولفه عدالت و تعالی نظام سلامت را دنبال می کنیم، ادامه داد: از نظر ذهنی این مساله ایجاد شده که همه امکانات پزشکی و درمانی در چند شهر مرکزی باشد که این تفکربسیارغلطی است و تمام نقاط کشور حتی در مناطق محروم و روستایی استعداد شکوفایی دارد و پیشرفت زمانی محقق می شود که گسترده فکر کنیم و این یعنی تحقق عدالت.

وی با طرح این سوال که چرا یک بیمار سنندجی برای درمان خود باید به یک شهر مرکزی برود، یادآور شد: تلاش برای تحقق عدالت برای این است که امکان درمان، تحصیل و آموزش افراد در هر منطقه ای که هستند فراهم شود و افتتاح ۲۷ طرح حوزه سلامت در کردستان نشان از این تلاش برای توسعه عدالت سلامت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره برداری از بخش پیوند مغز استخوان در سنندج را بیانگر وجود امکان رشد در همه مناطق دانست و بیان کرد: محتوای این افتتاح این است که برای خدمت به مردم آمادگی لازم وجود دارد.

عین اللهی با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی متخصص و کاربلد در کردستان در حوزه سلامت، گفت: رشته های کارشناس ارشد و پی اچ دی آموزش پزشکی در دانش موتور روش های آموزش و پژوهش موتور محرکه آن است و با دستیبابی به آن رشد علم کاری ندارد.

وی دانشکده علوم پزشکی نوین از نیازهای کردستان دانست و افزود: تنها دارو نیست که درمانگر است اگرچه در حال حاضر دومین تجارت دنیا بعد از نفت داروست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: با روش های نوین و جدید و با تعالی نظام سلامت میسر می شود درمان را تسریع داد و تنها نقطه اتکا دارو نیست و تعالی نظام سلامت هم مختص دانشگاه های مرکز کشور نیست و منبع و محل تعالی استانهایی مانند کردستان می تواند باشد.

عین اللهی با بیاه اینکه نه تنها دانشکده داروسازی، بلکه هر دانشکده ای که مورد نیاز کردستان باشد امکان ایجاد دارد و وزارت بهداشت از آن حمایت می کند، ادامه داد: کردستان در زمینه دانشکده داروسازی حمایت می شود تا در آموزش و تولید این دانشکده موفق عمل کند و این نیازمند کمک نمایندگان مجلس نیز هست تا استان خودکفا شود.

کد خبر 42482

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha