سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان معرفی شد

سرویس کردستان- حمیدرضا امانی به عنوان سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان معرفی شد.

به گزارش کرد پرس،طی مراسمی با حضور سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل صمت کردستان، رئیس دیوان محاسبات و جمعی دیگر از مسئولان استانی، ضمن قدردانی از احمد خسروی، حمیدرضا امانی به عنوان سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان معرفی شد.

رضا شجاعی در مراسم تقدیر و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان که در سالن اجتماعات این شرکت در سنندج برگزار شد، گفت: واحدهای تولیدی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استقرار می‌یابند باید در تثبیت اشتغال و ایجاد درآمدهای اقتصادی نقش ایفا کنند.

وی افزود: آن دسته از واحدهای تولیدی و صنعتی که توان ایجاد ظرفیت صادرات و اشتغال‌زایی بالا را دارا باشند، از حمایت‌ها و مشوق‌های لازم برخوردار خواهند شد.

سرپرست معاونت مدیریت، منابع و امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار کرد: بنگاه‌های کوچک که در زمینه صادرات فعال هستند و همچنین شرکت‌های صادرات محور و خوشه‌های کسب‌وکار که ظرفیت مناسبی برای توسعه صادرات دارند؛ موردحمایت قرار می گیرند.

شجاعی با اشاره به ظرفیت استان کردستان در ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی، ادامه داد: ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در این استان و سایر استان‌هایی که با محدودیت اراضی مواجهند می‌تواند در مناطق کمتر توسعه‌یافته صورت گیرد.

وی یادآور شد: با توجه به محدودیت‌های منابع آبی، استقرار واحدهایی که نیاز به منابع آبی کمتری دارند در این استان مورد تأکید است.

سرپرست معاونت مدیریت، منابع و امور استان‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یکی از برنامه‌های جدی این سازمان را شناسایی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی عنوان کرد و بیان کرد: فعال‌سازی واحدها راکد از طریق رفع مشکلات آنها با تعامل و همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط به‌ طور جدی باید دنبال شود.

شجاعی خواستار بهره‌گیری از توان‌بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برای توانمندسازی ظرفیت‌های موجود از طریق آموزش و توانمندسازی واحدهای صنعتی، تورهای صنعتی، صادرات و برقراری و تعامل با دانشگاه‌ها شد و گفت: می‌توان در مناطقی که دارای جمعیت زیاد و ظرفیت مناسب برای ایجاد بنگاه‌های کوچک است، نواحی صنعتی را ایجاد تا زمینه اشتغال برای جوانان منطقه فراهم شود.

وی با تاکید بر تکریم و احترام ذی‌نفعان شرکت‌های استانی، افزود: صاحبان صنایع ولی‌نعمت ما هستند و همه هم‌وغم ما باید تکریم و حمایت از آنان باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: تلاش‌ها و زحمات زیادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان طی سال‌های اخیر برای تامین زیرساخت و استقرار صنایع انجام شده است.

حامد قادرزاده ادامه داد: تلاش‌های مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان ستودنی است و این تلاش‌ها و زحمات را نمی‌توان نادیده گرفت.

وی یادآور شد: دغدغه‌مندی و پایبندی به مباحث تخصصی و توجه و اعتقاد به کارآفرینی و حمایت از واحدهای دانش‌بنیان از جمله ویژگی‌های بارز مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی استان است.

انعقاد 760 قرارداد با سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی کردستان

مدیرعامل سابق شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در این مراسم با تشکر از همکاری و تلاش‌های همه کارکنان این شرکت، بیان کرد: اگر موفقیتی هم حاصل شده حاصل تلاش جمعی مسئولان و سرمایه گذاران در استان بوده است.

احمد خسروی با اشاره به اینکه توسعه زمین‌های صنعتی شهرک‌های صنعتی کردستان به‌عنوان یکی از موضوعات جدی در این شرکت مطرح بوده است، گفت: توسعه و ایجاد شهرک‌های صنعتی دیگر در استان طی سال جاری در دستور کار قرار گرفت و اقدامات مطلوبی هم در این رابطه انجام شد.

وی افزود: در طول فعالیت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یک هزار و 550 قرارداد با سرمایه گذاران منقعد شده که از این تعداد 760 قرداد مربوط به پنج سال اخیر است.

مدیرعامل سابق شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان اظهار کرد: سه هزار و 777 هکتار زمین در در شهرک صنعتی قروه سه نقشه برداری شده و این اراضی به برای بزرگ ترین شهرک انرژی کشور پیشنهاد شده است.

خسروی ادامه داد: از دیگر فعالیت های انجام شده در طی پنج سال اخیر ۱۵۰ قرارداد عملیات اجرایی زیرساختی با ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان اجرایی و عملیاتی شد.

سرپرست جدید شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان هم در این مراسم بیان کرد: انتظار می‌رود با توجه به ظرفیت‌هایی که در کردستان داریم و با حمایت بیش از پیش سازمان و همت همکاران و سرمایه‌گذاران شاهد توسعه صنعتی بیشتر استان باشیم.

حمیدرضا امانی یادآور شد: تلاش می‌شود با تعامل بخش خصوصی و دستگاه‌های دخیل در امر صنعت، آنچه که مطالبه به حق صنعتگران و فعالان اقتصادی استان است را ادا کنیم.

کد خبر 42068

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha