افتتاح ۴ هزار میلیارد تومان پروژه در دهه فجر امسال در کردستان

استاندار کردستان گفت: دهه فجر امسال، حدود ۴ هزار میلیارد تومان پروژه در استان در بخش های مختلف عمرانی و سرمایه گذاری افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی کوشا در نشست خبری با خبرنگاران کردستان، گفت: پروژه های عمرانی استان در سامانه جدید منتاک به ثبت می رسد و این آمار واقعی پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر است، هر چند ممکن است افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ۳۴۴ پروژه آماده افتتاح و ۲۰ پروژه نیز در دهه فجر امسال کلنگ زنی می شود، افزود: در مجموع ۲ هزار و ۲۶۸ میلیارد تومان پروژه قابل افتتاح خواهیم داشت که نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش دارد.

استاندار کردستان با بیان اینکه همچنین یک هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان پروژه نیز کلنگ زنی می شود، اظهار کرد: عملیات اجرایی کلان پروژه سرمایه گذاری پتروشیمی بعثت کردستان نیز احتمالا در این ایام آغاز شود.

زارعی کوشا ادامه داد: ۵ بانک به عنوان تأمین کننده مالی این پروژه تعیین شده و ۷۵۰ میلیون یورو یا ۳۰ هزار میلیارد تومان برای آن صرف می شود که امیدواریم عملیات اجرایی آن آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۴ به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه ۳ ابر پروژه نیز برای شهرداری سنندج تعریف شده است، یادآور شد: منطقه آزاد اقتصادی بانه نیز با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی اجرایی می شود.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امسال در حوزه اقتصادی و عمرانی در استان کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است، بیان کرد: در حوزه راه روستایی که حدود ۱۹ درصد از میانگین کشوری پایین تر بودیم، جهش قابل ملاحظه ای داشتیم و امسال ۱۸۱ کیلومتر معادل ۳ برابر سال های گذشته، راه روستایی احداث شده است.

زارعی کوشا اقدامات حوزه اشتغال را نیز قابل تقدیر دانست و گفت: رتبه تعهدات اشتغال در استان از ۳۱ سال گذشته به رتبه سوم در سال جاری رسید و ۱۲۰ درصد آن محقق شد.

وی با بیان اینکه کردستان از لحاظ صحت سنجی ایجاد اشتغال نیز رتبه سوم را در کشور دارد، افزود: در یکی دو ماه آینده، همایش های بزرگ جشن ایجاد در شهرستان های استان برگزار می‌شود.

استاندار کردستان به توطئه های اخیر دشمن در کشور اشاره کرد و اظهار کرد: مردم ایران اسلامی با حضور خود در صحنه و هوشیاری، فتنه پیچیده ماه های اخیر را خنثی کردند که ابعاد آن باید بیان شود.

زارعی کوشا با بیان اینکه برای فتنه اخیر ستاد جنگ با حضور چند کشور تشکیل شد، ادامه داد: در کردستان دروغ بودن اقدامات رسانه ای در فتنه اخیر را بیش از هر استان دیگر مشاهده کردیم.

کد خبر 42067

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha