پایگاه انتقال خون بوکان به زودی راه اندازی می شود

سرویس آذربایجان غربی-از مدت ها پیش استقرار پایگاه انتقال خون در شهرستان بوکان به دغدغه اصلی تبدیل شده و قرار است در آینده نزدیک پنجمین پایگاه انتقال خون آذربایجان‌غربی در بوکان راه اندازی شود.

به گزارش کردپرس، شبکه بهداشت و درمان بوکان اعلام کرد: اکیپ سازمان انتقال خون استان آذربایجان‌غربی در روزهای ١١ و ١٢ بهمن ماه سال جاری از ساعت ٩ صبح در محل دائمی انتقال خون واقع در بیمارستان شهید دکتر قلی پور بوکان استقرار یافته و آماده خونگیری از اهداء کنندگان و مردم شهرستان بوکان خواهد بود.

در جلسه ای که در ١٦ آبان ماه سالجاری با حضور مدیرکل انتقال خون استان آذربایجان‌غربی و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوکان برگزار شد مقرر گردید در آینده نزدیک پنجمین پایگاه انتقال خون آذربایجان‌غربی در بوکان راه اندازی شود.

نیاز به خون و فرآورده های خونی به صورت مداوم وجود دارد و این امر باعث شده که پیگیری و استقرار پایگاه انتقال خون در شهرستان به دغدغه اصلی مسئولان شهرستان تبدیل شود.

در حال حاضر در چهار شهرستان استان از جمله میاندوآب، مهاباد، نقده و خوی پایگاه انتقال خون دایر است که با تلاش مسئولان شهرستانی و استانی پنجمین پایگاه انتقال خون نیز در شهرستان بوکان ایجاد می‌شود.

سال ٨٨ پایگاه انتقال خون بوکان زیر نظر مرکز انتقال خون مهاباد فعالیت خود را آغاز کرد و در روزهای زوج به شهروندان این شهر خدمات ارائه می کرد و گفته می شود؛ سالانه پنج هزار اهداء کننده خون به آن مراجعه می کرد، اما مهرماه سال ۱۳۹۵ در حالی که شهروندان منتظر تحقق وعده تبدیل پایگاه انتقال خون بوکان به مرکز بودند این پایگاه خون تعطیل شد و تا کنون بوکان پایگاه انتقال خون ندارد

کد خبر 42054

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha