شب تلخ بوکان/ تعداد قربانیان انفجار به ٦ نفر افزایش یافت

سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان از افزایش تعداد فوتی‌های حادثه انفجار در این شهر به ۶ نفر خبر داد.

رسول معروفی در این باره اظهار کرد: تاکنون اجساد ۶ نفر شامل ۲ کودک، ۲ مرد و ۲ زن که همگی اعضای یک خانواده بودند از زیر آوار بیرون آورده شده و ٣ مجروح این حادثه نیز برای مداوا به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.

او اضافه کرد: یکی از ماموران آتش نشانی نیز هنگام آوار برداری دچار مصدومیت شد که بلافاصله از سوی امدادگران برای مداوا به بیمارستان شهیدقلی‌پور بوکان اعزام شد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: بخش زیادی از آواربرداری این منزل مسکونی انجام شده اما برای اطمینان بیشتر تا اتمام آواربرداری این واحد مسکونی تخریب شده، عملیات امداد و نجات ادامه خواهد داشت.

معروفی در خصوص علت اصلی این حادثه اعلام کرد: هنوز علت اصلی این حادثه مشخص نیست و کارشناسان شرکت گاز در حال بررسی علت آن هستند اما شرایط و شیوه تخریب ساختمان شبیه انفجار گاز است.

به گزارش کردپرس، انفجار منزل مسکونی در بوکان ۶ کشته و ٢ مصدوم برجای گذاشت و باعث تخریب کامل ۲ باب منزل مسکونی و نیز خسارات به چندین منزل اطراف شد.

حوالی ساعت ۱۹ روز پنج شنبه پس از اعلام حادثه انفجار منزلی در کوچه بهار ۸ ، بیش از ۴۰ نفر از نیروهای عملیاتی و امدادی شهرداری، آتش‌نشانی و هلال‌احمر در قالب ۱۲ دستگاه ماشین آلات امدادی و نیز تجهیزات آواربرداری به محل اعزام شدند و عملیات امدادی و آواربرداری را با کمک دیگر عوامل امدادی حاضر در صحنه آغاز کردند.

این عملیات بیش از ۷ ساعت طول کشید و سرانجام در ساعت ۰۲:۲۰ دقیقه بامداد روز جمعه با پیدا شدن ششمین جسد که در زیر آوار مدفون شده بود، به پایان رسید.

عملیات پاکسازی محل و معبر مذکور پس از وقفه‌ای چند ساعته از صبح جمعه توسط شهرداری از سر گرفته شد.

کد خبر 41371

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha