ترانزیت 3.6 میلیارد دلار کالا از مرز باشماق مریوان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در 9 ماهه منتهی به آذر ماه سال جاری، 3 میلیارد و 652 میلیون و 456 هزار دلار کالا از طریق مرز رسمی باشماق مریوان، ترانزیت شده است.

به گزارش کرد پرس، بختیار خلیقی به میزان صادرات و واردات کالا از طریق در مرزهای استان اشاره کرد و گفت: در 9 ماهه امسال، یک میلیون و 240 هزار و 667 تن کالا از از گمرک های سنندج، سیرانبند بانه و باشماق مریوان به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: ارزش این میزان کالای صادر شده که عمده آنها محصولاتی شامل میوه و تره بار، مصالح ساختمانی، سنگ آهن، محصولات لبنی و مصنوعات فلزی و پلاستیکی بوده، 613 میلیون و 218 هزار و 261 دلار است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مرز باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی کردستان است، اظهار کرد: در مجموع میزان ترانزیت خارجی مبداء، خارجی مقصد و ترانزیت داخلی مبدا از گمرک باشماق از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، یک میلیون و 830 هزار تن بوده است.

خلیقی ارزش این میزان کالای ترانزیت شده را 3 میلیارد و 652 میلیون و 456 هزار دلار اعلام کرد و ادامه داد: میزان کالای ترانزیت شده از مرز باشماق مریوان در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته هم از لحاظ وزنی و هم ارزشی کاهش داشته است.

وی یادآور شد: همچنین در این مدت 29 هزار و 193 تن کالا به ارزش 71 میلیون و 501 هزار دلار از گمرکات استان وارد کشور شده است.

کد خبر 41195

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha