کمبود آنتی بیوتیک اطفال ، کشوری است

سرویس آذربایجان غربی- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: آنتی بیوتیک خوراکی بزرگسالان موجود هست ولی در مورد تولید آنتی بیوتیک های اطفال بویژه آنتی بیوتیکهایی که بشکل شربت و سوسپانسیون هستند در کل کشور کمبود وجود دارد .

به گزارش کردپرس، دکتر دلیر راد طی یک گفت و گوی خبری در مورد کمبود سرم و آنتی بیوتیک گفت: در ماههای اول امسال در تامین سرم دشواریهایی داشتیم و با پیگیری های بعمل آمده اولویت به بیماران بخشهای بستری داده شد. ولی در حال حاضر سرم بمقدار کافی موجود است بطوری که در تابستان امسال نسبت به سال گذشته تقریبا 150 هزار بطری سرم بیشتر در سطح استان توزیع شده است .

او افزود: هفته گذشته بیش از 80 هزار بطری سرم تزریقی در بخش غیر دانشگاهی توزیع شد و امیدواریم با پیگیری های انجام شده شاهد رفع این مشکل باشیم

دکتر دلیر راد بیان کرد: در دوران همه گیری کرونا مصرف سرم افزایش یافت و همین روند افزایش تجویز و مصرف سرم در حال حاضر ادامه دارد و باید با همکاری سازمان نظام پزشکی میزان تجویزها منطقی تر شوند.

او در خصوص آنتی بیوتیک ها گفت: آنتی بیوتیک خوراکی بزرگسالان موجود هست ولی در مورد تولید آنتی بیوتیک های اطفال بویژه آنتی بیوتیکهایی که بشکل شربت و سوسپانسیون هستند در کل کشور کمبود وجود دارد .

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیریهای انجام شده کمبود ها در اسرع وقت رفع شود .

کد خبر 39065

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha