رشد هفت درصدی صادرات استان در 6 ماهه اول امسال

سرویس کرمانشاه _ بهزاد باباخانی گفت: ميزان صادرات استان در نیمه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل از هفت درصد رشد برخوردار است كه اميدواريم اين ميزان در 6 ماهه دوم با رشد بيشتري نيز همراه شود.

به گزارش کردپرس؛ بهزاد باباخاني در جلسه كارگروه صادرات كالاهاي غير نفتي استان اظهار کرد: علاوه بر اينكه اقدامات ارزشمندي براي تردد حدود 550 هزار زائر اربعین صورت گرفت، از توجه به صادرات و توسعه تجارت غافل نشديم.

وی گفت: توسعه تجارت و افزايش صادرات استان از برنامه هاي اصلي و مهم استان است.

وي در ادامه خواستار بررسي دقيق روند صادرات در مرزهاي استان شد و گفت: در آينده نزديك كميته اي با محوريت دفتر اقتصادي استانداري و با حضور دستگاه هاي صمت، گمرك، اتاق بازرگاني و راهداري به منظور بررسي ميزان صادرات در مرزهاي استان تشكيل خواهد شد كه بعد از تهيه گزارش توسط اين كميته، جلسات بعدي كارگروه توسعه صادرات درهمان مرزها تشكيل خواهد شد زيرا با جديت به دنبال افزايش صادرات و تجارت به منظور كمك به رونق اقتصادي در استان هستيم.

وي همچنين خواستار تعيين يكي از مرزهاي استان به منظور ايجاد مرز تخصصي در راستاي كمك به توسعه صادرات و تجارت بيشتر در استان شد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري بر نقش ارائه برنامه هاي آموزشي به تجار و افراد شاغل در بخش صادرات استان به منظور رونق اقتصادي در مرزها تاكيد كرد.

کد خبر 38967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha