سخنی با جوانان وطن / سید علاءالدین حیدری

سرویس کرمانشاه _ علاء الدین حیدری از فعالان اهل سنت کرمانشاه پیرموان حوادث اخیر و اعتراضات خیابانی، مطلبی به نگارش درآورده که در ادامه می خوانید؛

حوادث روزهای اخیر کشور آنقدر تاسف بار و دردناک هستند که کام ها را تا مدتها تلخ می کنند. مرگ حزن انگیز خانم مهسا امینی و حوادث بعد از آن قلب ها را شکست و دل ها را آزرده کرد.
شخصا معتقد به نقد، اعتراض و انتخاب هستم و مطالبه گری را سرلوحه مشیِ سیاسی ، اجتماعی ام قرارداده و در این سالها از هیچ فرصتی برای مطالبه گری حقوق قانونی جامعه اهل سنت کوتاهی نکردم .
اما معتقدم هر مطالبه گری و اعتراضی باید از راه و مسیر منطقی و معقول خودش طی شود. مبنا و بسترِ توسعه ، امنیت و آرامش است و تحول مثبت را محصول منطق و عقل در مسیر خواستن ها می دانم و باور دارم که در میانه ی هیاهو و فریادها نه صدای حقی شنیده می شود و نه منطقی حاکم می گردد ، لذا با هرگونه تندروی و خشونت ورزی مخالفم.

از مرگ و کشته شدن هر انسانی اندوهگین و آن را خسران بزرگی می دانم که معتقدم زخم آن عمیقا جانکاه و بار تلخ و منفی آن تا سال ها می ماند . کشاندن اعتراض مسالمت آمیز به وادی خشونت جز دامن زدن به سوء تفاهمات و ایجاد فضای غبارآلود و گم شدن حق ها در این میانه نتیجه ای نمی دهد .

اما سخت با کسانی مخالفم که جوانان را تشویق به حضور در خیابانها می کنند و فارغ از نتیجه بدست آمده از ایجاد هیاهو لذت می برند. اینها خود در آرامش و در جمع خانواده می نشینند و پس از مجازی گردی، با انتشار استوری و پست های هیجانی جوانان عزیز و دردمند ما را روانه فضای احساسی و عاطفی می کنند که شاید ... .

معتقدم جامعه درگیر دهها مشکل ریز و درشت است و جوانان ما از درد فقر، بیکاری و نداری خود و خانواده هایشان رنج می کشند و نمی توان منکر آن شد. اما راه چاره را ویرانه ها نمی بینم و درمان را در خرابه ها نمی یابم. بازهم معتقدم شاهین توسعه بر شانه های امنیت و آرامش می نشیند چراکه بر خرابه های ناامنی و بی نظمی هیچ آبادانی بنا نمی شود.

در نهایت به جوانان عزیزی که درگیر فضای احساسی شده اند، توصیه می کنم که ای عزیزان مواظب باشید که پای خود را بر زمین محکم و مطمئن بگذارید نه بر بستری که هیچ عمقی از آن هویدا نیست. ای عزیزان جامعه ی بی نظم اشتغال نمی آفریند و اقتصاد و فرهنگ و سیاستش هم کوک نخواهد بود. نه اینکه الان همه چیز سر جایش و همه امور بر وفق مراد باشد، نه،چنین ادعایی ندارم و می دانم که هزار راه نرفته و هزار بار نبرده به مقصد داریم، اما نسخه هیاهو را شفابخش نمی دانم .
لطفا به هوش باشید و مواظب ...

اما به مسئولین هم می گویم که این جوانان سرمایه های ملی، فرزندان ایران و عزیزان همه ما هستند که با دردمندی چه بسا اشتباهاتی هم مرتکب شوند، لطفا با مهر و رافت با آنها برخورد شود و نگذارید فاصله ها آنقدر زیاد شوند که دیگر صدای همدیگر را نشنویم. دشمن بدنبال ایجاد شکاف های عمیق ملی، مذهبی و قومی است. باید راه نفوذ دشمن را بست و خانواده بزرگ ایران را در آغوش هم گیریم.


کد خبر 38968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha