تأسیس بیمارستان جدید قروه در کُما/خبری از بودجه نشد!

سرویس کردستان- احداث بیمارستان 160 تختخوابی جایگزین در قروه؛ وعده ای است که قرار بود در سفر رئیس جمهوری بودجه آن تصویب شود اما برخلاف وعده ها نه تنها خبری از بودجه نشد بلکه تأسیس بیمارستان هم در ابهام ماند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، شهریور ماه سال 99 بود که معاون درمان وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بازدید از بیمارستان «شهید بهشتی» قروه پرداخت و با تأیید فرسوده بودن بیمارستان، وعده احداث بیمارستان 160 تختخوابی جایگزین بیمارستان فعلی را داد. وعده ای که با گذشت دو سال ادامه دارد و مدام شعار مسئولان شهرستان منجمله نماینده مجلس همین شده است.

در این بین گرچه خبر از تعریف ردیف بودجه از ماده 23 هم داده شده و فرماندار هم از تخصیص 500 میلیون تومانی برای بیمارستان فقط جهت حذف نشدن پروژه گفته و حتی عنوان شد که تخصیص اعتبار از سفر رئیس جمهوری برای احداث بیمارستان جدید لحاظ گشته؛ اما معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان آب پاکی را روی دست همه ریخت و بنای وعده ها را در هم شکست.

«فرزام بیدارپور» در جریان بهره برداری از پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان قروه در گفت و گو با خبرنگار کردپرس به صراحت عنوان کرد که «از سفر رئیس جمهوری به استان، مبلغ ده میلیارد تومان تنها برای توسعه بیمارستان فعلی در نظر گرفته شده و برای بیمارستان جدید هیچ اعتباری لحاظ نشده است».

به گفته او برای احداث بیمارستان جدید 160 تختخوابی مراحل مشاوره در حال انجام هست و اقدامات مرتبط به مشاور و پیمانکار در دست کار بوده و منتظر تخصیص اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی است.

با این گفته «بیدارپور» باید پرسید پس وعده در نظر گرفتن حتمی اعتبار برای ساخت بیمارستان در مصوبات سفر رئیس جمهوری چه شد؟ بارها مسئولان شهرستان در برابر درخواست خبرنگاران اعلام کردند که بحث بیمارستان لحاظ شده و جی هیچ نگرانی نیست! آیا حالا پاسخ گوی این وضعیت و وعده هایی که دادند هستند؟!

کد خبر 37668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha