هشدار امام جمعه قروه برای «مجتمع آریا»/مقصران بازخواست شوند

سرویس کردستان- امام جمعه شهرستان قروه در پی حادثه ای که برا متروپل آبادان رخ داد به نمونه هایی از این ساختمان در قروه اشاره کرد و خواستار جلوگیری از تکرار فاجعه و بازخواست مقصران شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، پس از حادثه تلخ فرو ریختن ساختمان «متروپل» آبادان و کشته شدن چندین نفر از هموطنان؛ امام جمعه قروه نسبت به تکرار چنین حوادثی هشدار داد و به وجود نمونه ای از این ساختمان در قروه اشاره کرد.

«حجت الاسلام عابدین رستمی» اتفاقی که در آبان رخ داد را حاصل تخلفات شهرداری و نظام مهندسی دانست و از پیگیری نکردن قوه قضاییه و سازمان بازرسی در این زمینه انتقاد کرد.

او با بیان اینکه تعداد زیادی کشته شدند تنها به خاطر منفعت عده ای، از وجود ساختمانی همانند متروپل در قروه گفت. «نمونه بارز ساختمانی مانند متروپل در همین قروه وجود دارد؛ مجتمع تجاری آریا که چندین سال است این مجتمع افتتاح شده و در این میان ثروت مردم سوخت و الان دیگر ارزشی ندارد و آنچه در ساخت این مجتمع رقم خورد صرفاً برای منفعت عده ای بوده است».

او به انتقاد شدید از نهادهایی که باید در ساخت و ساز این مجتمع رسیدگی می کردند، پرداخت. «نظام مهندسی باید نظارت می کرد در خواب بود، شهرداری که کانون اصلی تخلفات این مجتمع است هنوز پاسخ گو نیست که چرا و به چه دلیل این مجتمع بدین صورت ساخته شد، سازمان بازرسی هم باید پیگیریها را جدی تر کند و بعد قوه قضاییه هم برای مردم توضیح دهند».

«رستمی» با تأکید بر اینکه تخلف صورت گرفته در این مجتمع محرز است، گفت که تا همین سال قبل بود که تا طبقه اول و خیابان و کوچه اطراف مجتمع پر از آب شده بود، اگر اتفاقی رخ دهد چه کسی پاسخ خواهد داد؟!

او هشدار جدی داد و تمامی عوامل دخیل در ساخت و ساز این مجتمع را مقصر اعلام کرد. «اگر اتفاقی مانند متروپل در این شهر رخ دهد چندین گروه باید پاسخ گو باشند؛ ابتدا آن شخص یا گروه سرمایه گذار که فکر کرده اند می شود با نفوذ و مسایلی مثل ورود غیرقانونی در شرایط عادی می توانند کار را پیش ببرند، سپس شهرداری و عوامل شهرداری هستند و باید مشخص شود چه کسانی در این زمینه نقش داشته اند».

«رستمی» همچنین گروه بعدی پاسخ دهنده را نظام مهندسی خواند و بیان کرد که «نظام مهندسی باید بگوید چرا ساکت ماند و قبل از اینکه اصلاً پایان کار داده شود چرا افتتاح شد؟ آیا برای شهروندان عادی هم اینگونه عمل می شود؟!».

مطابق سخنان او سازمان بازرسی در جریان این مسئله است و باید ورود کند و قوه قضاییه هم باید قبل از اینکه اتفاقی رخ دهد اقدام داشته باشد، در واقع اگر می خواهید مسله متروپل اتفاق نیافتد پیگیری شود.

امام جمعه قروه با تأکید بر اینکه هیچ کسی نباید کوتاه بیاید، به گروه های فشار اخطار داد. «اگر قرار است تخریب شود باید از ریشه باشد و از نو ساخت و ساز صورت گیرد و هرکسی ضرر دیده قانون باید حمایتش کند و اینکه عده ای گروه فشار راه بیاندازند و فشار روی شورای شهر و مطالبه گران و دستگاه اداری و بیایند و بروند قابل قبول نیست و نباید کوتاه آمد».

«حجت الاسلام عابدین رستمی» خطاب به تمامی متولیان امر عنوان کرد که«منتظر پاسخ این مجموعه ها هستیم و از طرف مردم هم صحبت می کنیم و پاسخ می خواهیم»./

در این زمینه بیشتر بخوانید:

- مجتمع تجاری آریا؛ متروپلی در قروه

کد خبر 33557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha