«مستوره اردلان» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب معرفی می‌شود

سرویس کردستان - رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج از برگزاری نشست تخصصی معرفی مستوره اردلان شاعر کُرد و نخستین زن تاریخ‌نگار جهان اسلام در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش کرد پرس، سرکوت نجفی با اشاره به برگزاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران و حضور پررنگ شهر سنندج به عنوان هفتمین پایتخت کتاب ایران در این نمایشگاه، گفت: با توجه به اینکه سنندج پایتخت کتاب ایران است انتظارات ویژه‌ای از آن در نمایشگاه وجود دارد.

وی اظهار کرد: با مشارکت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و کتابخانه‌های عمومی استان و موسسه فرهنگی هنری زانیاران کتاب‌یار سنندج برنامه‌هایی برای معرفی سنندج در نمایشگاه بین‌المللی کتاب اتخاذ شده است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سنندج افزود: غرفه ویژه غرفه کتاب ایران در سی وسومین نمایشگاه کتاب به نمادها والمان‌های فرهنگی و برندهای سنندج تزئین شده ضمن اینکه المان‌هایی هم از شهر خلاق موسیقی در محوطه اصلی نمایشگاه نصب شده است.

نجفی از نمایش و رونمایی از دستاوردهای حوزه نشر در غرفه هفتمین پایتخت کتاب خبر داد و ادامه داد: نشست یک کتاب یک نویسنده، معرفی رسالت و ماموریت‌های سازمانی در حوزه نشر کتاب، تقدیر از نویسندگان فعال و بزرگداشت مفاخر و تکریم از خانواده‌های آنها از برنامه‌های شهرداری سنندج در غرفه سنندج، هفتمین پایتخت کتاب ایران است.

وی یادآور شد: نشست معرفی مستوره اردلان شاعر کُرد و نخستین بانوی تاریخ‌نگار جهان اسلام از دیگر برنامه‌های ویژه پایتخت کتاب ایران در نمایشگاه کتاب تهران است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری سنندج همچنین از برگزاری نشست تخصصی مدیریت شهری با حضور شهردار سنندج و اعضای شورای شهر همزمان با اختتامیه سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

نجفی برگزاری نمایشگاه کتاب و از این دست برنامه‌ها را فرصت مغتنمی رای معرفی توانایی‌ها و ظرفیت‌های شهرها و استان‌ها عنوان کرد و بیان کرد: بازدید روزانه 65 هزار نفر از این نمایشگاه فرصتی برای معرفی هرچه بهتر سنندج شهر خلاق موسیقی جهان وهفتمین پایتخت کتاب ایران خواهد بود.

وی استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها را ضروری دانست و گفت: غرفه سنندج در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در اصل ویترین فرهنگ این شهر است و می‌تواند ظرفیت‌ها و توانایی‌های ما در حوزه‌های مختلف را به بهترین شیوه به تصویر بکشد.

کد خبر 32415

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha