جذب 35 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش/حق التدریسی ها و نهضتی ها تعیین تکلیف می شوند

سرویس کردستان – وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به کمبود نیرویی که در حوزه آموزش داریم، ۳۴ هزار و ۸۱۳ نفر در قالب آزمون استخدامی جدید، جذب این وزارتخانه می شوند.

به گزارش کرد پرس، یوسف نوری در نشست صمیمی فرهنگیان استان کردستان در سنندج، از استخدام ۳۴ هزار و ۸۱۳ نفر در قالب آزمون استخدامی جدید که در حال برگزاری است، خبر داد و گفت: با توجه به اینکه با کمبود نیرو در حوزه آموزش مواجه هستیم، امیدواریم از طریق این آزمون، بخشی از کمبودها جبران شود.

وی با بیان اینکه همزمان با این استخدامی، همسان سازی حقوق معلمان نیز انجام خواهد شد، افزود: تاکنون تکلیف ۲۰ هزار نفر از معلمان حق‌التدریسی، شرکتی و نهضتی مشخص شده و ۱۲ هزار نفر دیگر نیز مانده است که باید تعیین تکلیف شوند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی در هیات دولت در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: تا کنون هر چقدر راجع به رتبه‌بندی صحبت‌ شده بود، فقط در حد حرف بود و کار اساسی صورت نگرفته اما این دولت به طور جدی در حال پیگیری و اجرای آن است.

نوری ادامه داد: آیین نامه طرح رتبه‌بندی تدوین شده و دولت در زمان مناسب آن را اجرایی خواهد کرد و هفته آینده نیز در کمیسیون دولت بررسی می‌شود، ضمن اینکه معلمان مطمئن باشند امتیاز آن از ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ شامل حالشان می‌شود.

وی از پایین بودن سطح و شان معلمان در دوره‌های گذشته انتقاد کرد و یادآور شد: با وجود توصیه‌های رهبری و امام راحل(ره) مبنی بر ارزش قائل شدن برای معلم، به این توصیه‌ها به خوبی توجه نشده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در کردستان ۵.۲ مترمربع است اما توزیع آن نامتوزان است، بیان کرد: امیدواریم در سفر رییس جمهور این مشکل تا حدودی برطرف شود، البته این کار را در سطح استان پیگیری می‌کنیم.

نوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امسال یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برای توزیع تغذیه رایگان بین دانش‌آموزان در مهرماه اختصاص یافته است و حتما عملی خواهد شد.

وی اظهار کرد: تیر ماه امسال همچنین برای جبران کمبودهای آموزشی ناشی از کرونا و آموزش مجازی، دوره‌های ترمیمی و مکمل برای دانش‌آموزان دوره اول ابتدایی برگزار می شود.

کد خبر 31883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha