شاخص بهره مندی روستاهای کردستان از آب شرب به 86 درصد می رسد

سرویس کردستان - رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: با اجرای پروژه بزرگ آبرسانی به ۱۶۹ روستای کردستان شاخص بهره مندی روستاهای استان از ۷۶ به ۸۶ درصد خواهد رسید.

به گزارش کرد پرس، میثم جعفرزاده روز چهارشنبه با حضور در شهرستان مریوان از پروژه آبرسانی به روستاهای با تنش آبی استان که با مشارکت سپاه انجام می شود، بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به رویکرد جدید وزارت نیرو در حوزه آبرسانی به مناطق محروم، یکی از پروژه های مهم حوزه آبرسانی در این استان اتفاق افتاده است.

وی افزود: از محل اعتبارات محرومیت زدایی ۱۶۹ روستای استان با جامعه هدف ۶۷ هزار نفر طی ۳ سال و با اعتبار ۵۲۷ میلیارد تومان با همکاری مشترک آبفا و قرارگاه امام حسن مجتبی از آب شرب بهداشتی به صورت پایدار بهره مند می شوند.

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به شاخص ۷۶ درصدی بهره مندی روستاهای استان از آب شرب، اظهار کرد: با اجرای این پروژه شاخص بهره مندی به ۸۶ درصد خواهد رسید.

جعفرزاده با بیان اینکه عمده منابع تامین آب روستاها آبهای زیرزمینی است و این منابع به دلیل کمبود بارشها‌ با محدودیت مواجه شده بود، ادامه داد: امیدواریم با توجه به تشکیل قرارگاه جهادی استانی با حضور همه دستگاه های ذیربط و اجرای این پروژه آب روستاهای دارای تنش آبی استان به صورت پایدار به لحاظ کمی و کیفی تامین شود.

وی یادآور شد: ۳۶ جبهه کاری در استان برای اجرای این پروژه تعریف شده و هم قرارگاه امام حسن و هم شرکت آبفا با سرعت خوبی در حال اجرای کار هستند و تامین اعتبار مناسب انجام شده است.

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با بیان اینکه قصد داریم بیشتر از این تعداد روستا را آبرسانی انجام دهیم، بیان کرد: هدفگذاری ما آبرسانی به ۲۵۰ روستای استان است که امیدواریم محقق شود.

جعفرزاده در خصوص رفع مشکلات تنش آبی در نقاط شهری نیز، گفت: اعتبارات حوزه تنش آبی چندین برابر سال های گذشته بوده و برنامه ریزی لازم برای اجرای پروژه های اضطراری، کوتاه مدت و میان مدت در مریوان و سایر شهرهای استان که تنش آبی دارند انجام شده است.

کد خبر 31456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha