جواهرات ارزشمند توقیفی دهه ٦٠ در مزایده فروخته می شوند

سرویس آذربایجان غربی- پس از اعلام وجود چندین کیلو طلا و جواهرات مربوط به سال‌های 65 تا 68 در صندوق امانات بانک ملی آذربایجان غربی مقرر شده در اولین مزایده امسال سازمان اموال تملیکی استان، این جواهرات فروخته شود.

به گزارش کردپرس، مجموعه ارزشمند ۶ کیلوگرمی طلا و جواهرات که در سال‌های ۶۵ تا ۶۸ در گمرک بازرگان توقیف و به خزانه بانک ملی استان تحویل داده شده بود، بعد از ٣ دهه تعیین تکلیف می شوند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این باره به میزان گفت: تعیین تکلیف این مجموعه ارزشمند طلا و جواهرات که در سال‌های 65 تا 68 در گمرک بازرگان توقیف و به خزانه بانک ملی استان تحویل داده شده بود پس از گزارش اداره کل اطلاعات استان مبنی بر وجود مقدار قابل توجهی طلا و جواهر قاچاق در صندوق امانات بانک ملی استان در دستور کار قرار گرفت.

ناصر عتباتی بیان کرد: با تشکیل جلسات مختلف و صدور دستورات لازم، این مجموعه جهت فروش تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار گرفت.

در همین راستا قاسم رسولی فاضل، نماینده قوه قضائیه و عضو هیئت عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، با اشاره به روند اقدامات تعیین تکلیف اموال تملیکی استان آذربایجان غربی، گفت: در راستای دستورات رئیس قوه قضائیه در جهت ساماندهی سازمان اموال تملیکی از جهت انبارها و اموال هایی که در اختیارشان قرار دارد، استان آذربایجان غربی نیز همچون استان‌های دیگر اقدامات موثری انجام داده است.

او با بیان اینکه وضعیت انبارهای سازمان تملیکی آذربایجان غربی رو به بهبود است، افزود: یکی از پرونده‌های مهم این استان مربوط به طلا و جواهرات سال 65 به بعد است.

رسولی فاضل بیان کرد: پرونده طلاها، در راستای ساماندهی اسناد، مدارک و شناسایی کالاها در سازمان اموال تملیکی شناسایی شده است.

او ادامه داد: درگذشته، مدیر وقت سازمان اموال تملیکی با اسنادی مواجه می‌شود که مربوط به حجم قابل توجهی طلا و جواهرات در سال 65 است که تحویل بانک مرکزی داده شده و تا کنون کسی پیگیر این طلاها نشده بود.

نماینده قوه قضائیه و عضو هیئت عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه سال 65 سازمان اموال تملیکی هنوز تشکیل نشده بود و از سال 70 به بعد تشکیل شده است، افزود: عملا به دست آوردن این اسناد و مدارک نشان دهنده دقت مدیران استانی اموال تملیکی است که این جواهرات شناسایی شده است.

رسولی بیان کرد: از سال گذشته در جلساتی که در بانک با حضور مدیر استانی، دادستان ‌ونماینده دادستان شکل گرفت و با انجام مکاتبات متعدد با مراجع ذیربط، وجود این جواهرات در بانک محرز شد و با توجه به گزارش رئیس دادگستری در اولین مزایده امسال این جواهرات فروخته می شود.

کد خبر 31274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha