ماشین آلات راهداری کردستان فرسوده هستند

سرویس کردستان - معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در استان وجود دارد که میانگین عمر آنها ۳۰ سال بوده و به نوعی همه آنها فرسوده هستند.

به گزارش کرد پرس، رامبد نوذری گفت: تمام ماشین آلات موجود در راهداری استان فرسوده شده و نیاز به تعمیر، بازسازی و نوسازی دارند، به گونه‌ای که هر بار که نیاز به ماشین آلات در استان داشته باشیم حداقل ۱۰ درصد آنها نیاز به تعمیر موتور و غیره پیدا کرده و عملا بلا استفاده خواهند بود.

وی افزود: بر این اساس و در جریان سفر وزیر کشور به استان در بهمن امسال، درخواست مجوز واردات ماشین‌آلات برای نوسازی ناوگان راهداری مطرح و در روزهای اخیر، این پیشنهاد در جلسه هیات دولت و با موافقت ریاست جمهوری و هیات وزیران مصوب شد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اظهار کرد: در مصوبه هیات دولت آمده است که با توجه به وقوع بلایای طبیعی و بحران‌ خیز بودن کشور و از طرفی کمبود امکانات و تجهیزات متناسب با شرایط بحرانی در استان های کشور، هیات وزیران مصوب کرد ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین دپو شده در سازمان اموال تملیکی به‌ عنوان کالاهای متروکه، برای مدیریت بحران در اختیار وزارت کشور قرار داده شود تا بین شهرداری‌های کشور توزیع شود.

نوذری ادامه داد: همچنین با تصویب هیات وزیران، به وزارت کشور اجازه داده شد نسبت به واردات ماشین‌آلات مورد نیاز شهرداری‌ها با عمر حداکثر 3 سال از تاریخ تولید با معافیت از پرداخت حقوق گمرکی و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط اقدام کند.

وی یادآور شد: با توجه به میانگین سن بالای ماشین آلات راهداری در کشور و به تبع آن در استان کردستان به ویژه با عنایت به شرایط توپوگرافی استان که بالای ۹۰ درصد طول شبکه راه های آن در شرایط کوهستانی قرار گرفته با این مصوبه مقدمات واردات ماشین آلات ناوگان راهداری استان فراهم شده است.

کد خبر 27974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha