حجم آب دریاچه ارومیه ١٩٣٠ میلیون متر مکعب کاهش یافت

سرویس آذربایجان غربی- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر دریاچه ارومیه ۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون متر مکعب آب دارد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۴ میلیارد و ۸۲۰ میلیون متر مکعب بود.

به گزارش کردپرس، جواد محمدی با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه افزود: بر اساس سنجش ۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۰، تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۷۰ متر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، تراز دریاچه ۵۹ سانتی متر کاهش یافته است.

او وسعت فعلی دریاچه ارومیه را ۲۲۶۱ کیلومتر مربع اعلام کرد و افزود: این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۳۵۷۷ کیلومتر مربع بود که آمار مقایسه کاهش ۱۳۱۶ کیلومتر مربعی وسعت دریاچه را نشان می دهد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان تصریح کرد: در حال حاضر دریاچه ارومیه ۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون متر مکعب آب دارد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۴ میلیارد و ۸۲۰ میلیون متر مکعب بود.

او تاکید کرد کرد: در تراز اکولوژیک، وسعت دریاچه باید ۴۶۳۵ کیلومتر مربع بوده و بیش از ۱۵ میلیارد متر مکعب آب داشته باشد.

محمدی با اشاره به میزان بارش های استان در سال آبی جاری اظهار کرد: امسال ۱۶۲.۲ میلیمتر بارش در استان ثبت شده است که در مدت مشابه سال گذشته این میزان، ۱۷۸ میلیمتر بوده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در پایان به ایسنا گفت: در سال آبی جاری ۸۰.۱ میلیمتر در حوضه آبریز ارس، ۱۷۴.۳ میلیمتر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، ۴۰۶.۸ میلیمتر در حوضه زاب بارش ثبت شده است.

کد خبر 27786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha