واکنش مظلوم کوبانی به اعتراضات اخیر علیه ترکیه و خشونت علیه پناهجویان سوری

سرویس سوریه - «مظلوم کوبانی» فرمانده کلSDF در واکنش به اخبار اعتراضات اخیر علیه ترکیه در شمال سوریه و خشونت علیه پناهجویان سوری در ترکیه، خواستار اتحاد مردم سوریه شد.

به گزارش کردپرس، «مظلوم کوبانی» فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک(SDF) با انتشار توئیتی در رابطه با اعتراضات اخیر علیه ترکیه در شمال سوریه و خشونت علیه پناهجویان سوری در ترکیه، خواستار اتحاد مردم سوریه شد.

«مظلوم کوبانی» فرمانده کل SDF با انتشار توئیتی در صفحه رسمی X خود به اعتراضات اخیر در مناطق تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه و خشونت علیه پناهجویان سوری در ترکیه واکنش نشان داد.

«مظلوم کوبانی» در این توئیت به تفاوت در افکار و اهداف این اعتراضات با اعتراضات علیه دولت دمشق اشاره کرد و افزود:

«اعتراضات سوری‌ها در سرزمین‌های تحت کنترل ترکیه تأکید می‌کند که حتی با وجود اختلاف بین ما و این مناطق، دلایلی همچون عزت ملی و حاکمیت مستقل سوری، اهداف اصلی همه ما است و این دلایل ما را به هم نزدیک می‌کند.»

وی در ادامه توئیت اعلام کرد که حملات و خشونت علیه سوری‌ها در استان قیصریه ترکیه را محکوم می‌کند و خواستار دفاع لازم از جان و کرامت پناهجویان سوری است.»

مظلوم کوبانی در پایان توئیت خود تصریح کرد: «همیشه و اکنون پذیرای همه مردم سوریه در شمال و شرق سوریه هستیم.»

لازم به ذکر است که از اول جولای موج خشونت علیه پناهجویان سوری در برخی از شهرهای ترکیه به راه افتاده است. در واکنش به این اقدامات، در برخی از مناطق شمال سوریه مانند باب، اعزاز و عفرین، اعتراضات علیه پایگاه‌ها و نظامیان ترکیه در جریان است.

به گفته منابع دیده بان حقوق بشر سوریه (SOHR) از آغاز اعتراضات در شمال سوریه حداقل ۷ تن کشته شده‌اند.

ترکیه روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که بیش از ۴۷۰ تن در نتیجه خشونت در برخی شهرهای ترکیه علیه مردم سوریه بازداشت شده اند.

کد خبر 2772645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha