نماینده سابق پارلمان کردستان: هر روز منتظریم ببینیم کجا در اربیل آتش می‌گیرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- کاوه عبدالقادر، نماینده پنجمین دوره پارلمان کردستان در واکنش به آتش سوزی‌های سریالی اربیل نوشت: «در سایه عدم وجود یک دولت میهنی و دلسوز، وضعیت اربیل به گونه‌ای شده است که هر روز منتظریم ببینیم کجای این شهر آتش می‌گیرد».

به گزارش کردپرس، کاوه عبدالقادر، نماینده پنجمین دوره پارلمان کردستان درواکنش به آتش سوزی‌های سریالی اربیل نوشت: «در سایه عدم وجود یک دولت میهنی و دلسوز، وضعیت اربیل به گونه‌ای شده است که هر روز منتظریم ببینیم کجای این شهر آتش می‌گیرد».

شایان ذکر است وقوع سه فقره آتش سوزی گسترده در عرض ۲۴ ساعت در اربیل، خسارات مالی و جانی قابل توجهی به بار آورده است، نخستین آتش سوزی شامگاه چهارشنبه ۱۲ ژوئن در یک انبار پالایشگاه نفت رخ داد. این آتش سوزی که با تلاش آتش نشانان مهار شد، خسارات سنگینی به بار آورد و تعدادی زخمی نیز برجای گذاشت.

ساعتی پس از مهار آتش سوزی مهیب پالایشگاه واقع جادۀ اربیل به گویر، سیلوی بزرگ این شهر دچار حریق شد و پس از آن نیز یکی از برجهای به نام برج تولیپ در طبقات فوقانی دچار آتش سوزی شد.

روز جمعه ۱۴/ ۶/ ۲۰۲۴ نیز آتش سوزی در دو منطقۀ اربیل و یک منطقۀ سلیمانیه رخ داده است اما خسارات جانی بر جای نگذاشته است. یکی از این آتش سوزیها در شرکت نفتی کار رخ داده که خسارات مالی زیادی به دنبال داشته است.

کد خبر 2771675

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha