محتکران دیواندره ای به ۵.۲ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شدند

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان از محکومیت ۵ میلیارد و ۲۴۷ میلیون تومانی یک واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن ضوابط تعیین شده دولت و احتکار کالا خبر داد.

حسین رحیمیان در گفت و گو با خبرنگار کرد پرس، گفت: پرونده احتکار ۵۸۳ کیسه آرد، هزار و ۸۰ عدد پودر دستی و تعداد ۱۶ کیسه کود اوره به ارزش ۱۹۰ میلیون تومان در شعبه سیار تعزیرات حکومتی دیواندره رسیدگی شد.

وی افزود: شعبه با توجه به مدارک موجود در پرونده، تخلف رعایت نکردن ضوابط تعیین شده دولت را محرز و علاوه بر الزام به عرضه فروش کل کالاهای احتکار شده، نصب پارچه بر سر در واحد صنفی به عنوان متخلف و تعطیلی واحد صنفی به مدت یک ماه، متهم ردیف اول را به پرداخت ۲ میلیارد و ۶۲۳ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان اظهار کرد: شعبه همچنین متهم ردیف دوم را به پرداخت ۲ میلیارد و ۶۲۳ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرد و متهمان جمعاً به پرداخت ۵ میلیارد و ۲۴۷ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

رحیمیان ادامه داد: با گزارش واحد بازرسی و نظارت جهاد کشاورزی و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دیواندره، گشت های مشترک تعزیرات حکومتی به محل انبار این واحد صنفی حاضر و این میزان کالای احتکار شده را کشف و حکم به محکومیت این واحد صنفی صادر کرد.

کد خبر 2771118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha