تسلط هوایی ترکیه بر عمق 100 کیلومتری اقلیم کردستان عراق

سرویس جهان- شبکه خبری فرانس 24 گزارش داد ترکیه در ماههای اخیر عمق بیش از 100 کیلومتری خاک اقلیم کردستان عراق را به بهانه حضور پ.ک.ک هدف حملات هوایی قرار داده است.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی خبری فرانس 24 فرانسه در گزارشی میدانی از افزایش حملات هوایی ترکیه در عمق خاک اقلیم کردستان، به بهانه حضور نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه یا پ.ک.ک در این منطقه خبر داد.

بر اساس این گزارش اکنون هواپیماها و پهپادهای ترکیه در عمق 130 کیلومتری خاک اقلیم کردستان عراق عملیاتی را انجام داده که کشته و زخمی شدن شهروندان غیرنظامی را به دنبال داشته است.

این شبکه تلویزیوین ادعا کرده است که شهروندان کرد اقلیم کردستان از اظهارنظر درباره حملات ترکیه منع شده اند. بنابراین، برخی از آنها به صورت ناشناس حاضر به مصاحبه با این شبکه شده اند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود 25 درصد از جمعیت مناطقی که ترکیه هدف حملات هوایی قرار داده مجبور به ترک سکونتگاه خود شده و تعداد بیشتری از شهروندان غیرنظامی در شمال اقلیم کردستان به دنبال ترک این منطقه هستند.

فرانس 24 همچنین از سکوت دولت اقلیم کردستان نسبت به حملات ترکیه خبر داده است.

این شبکه گفته است تعداد حملات هوایی ترکیه در منطقه اقلیم کردستان، طی سه ماه گذشته به اندازه تعداد حملات این کشور در این منطقه در سال 2023 بوده است که نشان از حملات فزاینده ترکیه در اقلیم کردستان است.

کد خبر 2771059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha