۵۱۳۵ کیلومتر فیبرنوری در استان کردستان اجرا شد

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: از ابتدای اجرای پروژه فیبرنوری تا کنون پنج هزار و ۱۳۵ کیلومتر فیبرنوری در استان کابل کشی شده است.

به گزارش کرد پرس، آزاد حکمت گفت: با تامین امکانات و تجهیزات فنی در راستای تحقق اهداف پروژه فیبرنوری در استان، تا کنون پنج هزار و ۱۳۵کیلومتر فیبرنوری در نقاط شهری، بین شهری، روستایی و جاده ایی اجرا و کابل کشی شده است.

وی به تشریح مزایای فیبرنوری و اهمیت اجرای آن در استان پرداخت و اظهار کرد: تاکنون ۷۴۸ کیلومتر در نقاط شهری، ۱۳۶ کیلومتر در نقاط بین شهری و ۴ هزار و ۲۵۱ کیلومتر در نقاط روستایی و جاده ایی اجرا شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام اینکه اولویت این مجموعه در ایجاد زیرساخت های مخابراتی در حوزه تلفن ثابت، اجرای کابل نوری در سطح استان است، افزود: با همت و جدیت همکاران در تحقق پروژه های تعریف شده در حوزه فیبرنوری به عنوان استان پیشرو، موفق به ثبت عملکرد چشمگیر و قابل توجهی در سطح کشور شده ایم.

حکمت ادامه داد: فناوری FTTH از سرویس های مبتنی بر زیرساخت فیبرنوری است که در حال حاضر هفت هزار و۵۰۲ مشترک FTTH در استان از مزایای این سرویس بهره مند هستند.

وی یادآور شد: در سال جاری شرکت مخابرات ایران بر اجرای پروژه نجما با هدف جهش به سمت تغییر تکنولوژی از سیم مسی به فیبرنوری به منظور بهینه سازی شبکه در راستای ارتقای کیفیت خدمات و پشتیبانی مناسب، افزایش سرعت و پهنای باند، رضایتمندی مشتریان و توسعه فناوری با اولویت توجیه اقتصادی با سرعت بیشتر تاکید دارد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان بیان کرد: شرکت مخابرات ایران برنامه های مختلفی برای کاهش شکاف دیجیتالی، ایجاد زیرساخت سرویس های ویدیویی، اینترنت اشیا، سرویس های مبتنی بر متاورس و نسل پنج تلفن همراه را در دستور کار قرار داده است که این منطقه نیز در این راستا گام برخواهد داشت.

کد خبر 2770790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha