ایران در حوزه مسئولیت ما برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد

سرویس ترکیه - وزیر حمل و نقل و زیرساخت های ترکیه در ارزیابی حمایت از عملیات یافتن بالگرد حامل رئیس جمهور ایران گفت که ایران در حوزه مسئولیت ترکیه برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد.

به گزارش کردپرس، عبدالقادر اورال‌اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت های ترکیه در ارزیابی حمایت آنکارا از عملیات یافتن بقایای بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و هیأت همراهش، گفت که ایران در حوزه مسئولیت ترکیه برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد.

به نوشته آناتولی، اورال‌اوغلو با شرکت در یک مراسم افتتاحیه در آنکارا گفت که ترکیه از اولین لحظات شنیدن خبر وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور ایران و هیأت همراهش، این روند را دنبال کرده است. او افزود که ایران در حوزه مسئولیت ترکیه برای انجام عملیات جستجو و نجات دریایی و هوایی قرار دارد و سیگنالهای تمامی وسایل نقلیه هوایی و دریایی را دنبال می‌کند.

اورال‌اوغلو ادامه داد: در وهله اول پیگیری کردیم که آیا بالگرد سیگنال داده است یا خیر. ما بلافاصله با طرف ایرانی تماس گرفتیم، آنها نیز با ما تماس گرفتند، اما متأسفانه دیده شد که سیستم احتمالاً خاموش است یا بالگرد آن سیستم سیگنال را ندارد. مطمئناً آن سیگنالها را ما دریافت می‌کردیم، اما نرسید.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت های ترکیه تصریح کرد: در وهله اول با اطلاعات دریافتی از ایران، با همکاری‌های لازم با وزارتخانه‌های دفاع ملی و کشور، ستاد کل و اداره مدیریت بلایای طبیعی و موقعیت‌های اضطراری تلاش کردیم در این روند مشارکت داشته باشیم.

وی ادامه داد: آخرین خبری که دریافت کردیم این بود که پس از شناسایی پهپاد آکینجی در آنجا، متأسفانه همه سرنشینان بالگرد جان باخته‌اند. این قبیل سوانح واقعا ناراحت کننده هستند. از اینجا می‌توان نتیجه‌گیری کرد که ایمنی هوایی و وسایل ناوبری چقدر مهم است و شرایط آب و هوایی باید با وجود همه چیز، در نظر گرفته شود. از خداوند برای آقای رئیسی رحمت طلب کرده و به مردم ایران تسلیت می‌گویم.

اورال اوغلو در پاسخ به این سوال که آیا احتمال سوءقصد در این امر وجود دارد یا خیر، گفت که هنوز برای اظهار نظر در این مورد زود است و به دلیل مه آلود بودن هوا، در ابتدا سانحه به نظر می‌رسد.

کد خبر 2770780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha