۳۵۰ پرونده قضایی در کامیاران به صلح و سازش منجر شد

رئیس دادگستری کامیاران گفت: سال گذشته ۶۱۴ پرونده حقوقی و کیفری در این شهرستان به صلح یاران ارجاع و از این تعداد ۳۵۰ پرونده به صلح و سازش منجر شد.

به گزارش کرد پرس، منصور مهدوی در نخستین همایش صبر شهرستان کامیاران، گفت: پارسال ۲ پرونده حقوقی با موضوع تقسیم ترکه به ارزش ۸۶۰ میلیارد ریال با همت صلح یاران و در قالب پویش «به احترام حضرت علی (ع) می بخشم»، به سازش منجر شد.

وی افزود: افرادی که در ستاد صبر شهرستان فعالیت می کنند در قالب صلح یار، همیار صلح و سفیر صلح نقش موثری در ترویج صلح و سازش در جامعه دارند و در این میان نقش ماموستایان و متنفذین دینی و مذهبی بسیار محوری است.

رئیس دادگستری کامیاران اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲، ۳۱ هیات صلح روستایی در کامیاران تشکیل شد و در این هیات ها ۱۱۵ نفر فعال هستند و همچنین ۹ هیات صلح اداری و ۱۴ هیات صلح مساجد نیز در این مدت تشکیل شده است.

مهدوی ادامه داد: دادگستری کامیاران در سال گذشته با تفاهم نامه های مشترک همکاری با ادارات بهزیستی، کمیته امداد، مرکز بزرگ اسلامی در راستای ترویج صلح و سازش منعقد کرده است.

وی یادآور شد: در قالب پویش مذکور، سال گذشته پرونده اختلاف اهالی روستای سرریز از توابع کامیاران پس از ۵ سال با تلاشهای صلح یاران مختومه شد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این نشست، بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) با تکیه بر اخلاق مداری و صبر در جامعه مردم را به وحدت و برادری توصیه می کرد و ما مسلمانان باید با تاسی به آن حضرت در مسیر اتحاد و همبستگی گام برداریم.

ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه پیام اصلی کنگره عظیم حج نیز وحدت، دوستی، محبت و ارزش نهادن به کرامت انسانها و زندگی مسالمت آمیز بشریت است، گفت: اصلاح جامعه و ایجاد مودت و رحمت و الفت بین مردم در شریعت مقدس اسلام مورد تاکید بوده است.

وی اظهار کرد: امنیت و آرامش حاکم در جامعه مرهون دستگاه قضایی است و در این میان شوراهای حل اختلاف و صلح یاران نقش بسزایی در کاهش ورودی پرونده به دادگستری دارند.

در پایان این مراسم از تعدادی از صلح یاران فعال در شهرستان کامیاران با اهدای لوح، تجلیل شد.

کد خبر 2770627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha