آمریکا همچنان عراق را برای حل و فصل پرونده نفتی با ترکیه، تحت فشار قرار می دهد

سرویس عراق و اقلیم کردستان -سعد المطلبی، عضو ائتلاف دولت قانون،با اشاره به فشارهای آمریکا بر عراق برای حل و فصل پرونده نفتی با ترکیه، گفت: واشنگتن از سفراخیر نخست وزیر عراق به آمریکا برای تحمیل بسیاری از شروط مربوط به اوضاع داخلی و خارجی این کشوربهره برده است.

به گزارش کردپرس، سعدالمطلبی، عضو ائتلاف دولت قانون، درگفتگو با خبرگزاری «المعلومه»  با بیان اینکه واشنگتن در تلاش است تا از طریق میانجی‌گری بین بغداد و آنکارا بسیاری از مسائل بین طرفین و دیگر کشورها رابا هدف تحقق منافع خود، حل کند،افزود: برخی از سیاستمداران عراقی به تقویت روابط با آمریکا علیه منافع کشور می پردازند.

  المطلبی با این توضیح که آمریکا به رغم شروط غیرقانونی فراوانی که برعراق تحمیل کرده است، همچنان قراردادهای تسلیحاتی ارتش عراق را تحت کنترل خود دارد، تصریح کرد: برخی از مسئولان امنیتی عراق توجیهاتی نادرست درخصوص  ضرورت حضور نیروهای آمریکایی در داخل کشورارائه می دهند.

وی با تاکید براینکه پرونده صادرات نفت اقلیم کردستان به ترکیه همچنان پیچیده و دارای مشکلات بسیاری است که هنوز حل نشده اند، افزود: آمریکا همچنان عراق را برای حل و فصل پرونده نفتی با ترکیه، تحت فشار قرار می دهد.

کد خبر 2770529

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha