مسجد جامع ارومیه قابلیت جهانی شدن دارد

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پرونده مساجد کشور برای ثبت در میراث جهانی تهیه می‌شود که مسجد جامع ارومیه نیز قابلیت قرارگیری در این فهرست را دارد.

به گزارش کردپرس، جواد واحدی، معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌همراه مرتضی صفری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از مسجد جامع این شهرستان بازدید کرد.

او در این بازدید گفت: مسجد جامع ارومیه یکی از شاهکارهای معماری ایرانی- اسلامی بوده و گچ‌بری شبستان این مسجد در نوع خود بی‌نظیر است.

جواد واحدی افزود: در یک سال گذشته اقدامات زیادی برای مرمت و احیای مسجد جامع ارومیه انجام شده است که جای قدردانی دارد و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی هم در این بازدید گفت: فاز اول ساماندهی مسجد جامع ارومیه با همکاری شهرداری با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار انجام شد.

مرتضی صفری اظهار کرد: طرح احیای مسجد جامع ارومیه نیزبا همکاری دانشکده معماری دانشگاه ارومیه آماده شده و امسال نیز ۱۰ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته است.

کد خبر 2769984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha