کمیسیون انتخابات عراق: به تعویق انداختن مجدد انتخابات پارلمان کردستان مشروط به اقناع جریانهای کردستانی و عراقی از سوی ریاست اقلیم است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- کمیسیون انتخابات عراق اعلام کرد: مقدمات و آماده سازی ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی کردستان درحال انجام است و برای به تعویق انداختن انتخابات، ریاست اقلیم کردستان باید فرمان ریاستی صادر کند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری ژیان، آخرین مهلت ثبت نام نامزدهای انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان پس از دوبار تمدید از سوی کمیسیون انتخابات، ساعت ۱۲ شب ۲۰۲۴/۳/۳۱ به پایان رسید.

اتحادیه میهنی کردستان، جماعت عدالت، اتحاد اسلامی، جنبش تغییر و چند حزب دیگر لیست نامزدهای خود را قبل از پایان مهلت مقرر به کمیسیون ارائه کردند، اما حزب دمکرات از ارائه لیست نامزدهای خود خودداری کرد.

یک منبع در کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق به کردسات نیوز گفت که مقدمات و آمادەسازی ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی کردستان در موعد مقرر خود، درحال انجام است.

این منبع همچنین افزود که به تعویق انداختن مجدد انتخابات پارلمانی مشروط به اقناع جریانهای کردستانی و عراقی از سوی ریاست اقلیم کردستان و صدور فرمان ریاستی است.

کد خبر 2768872

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha