۱۶۱ نفر در کردستان بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری مصدوم شدند

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری ۱۶۱ نفر در استان مصدوم شدند که حال ۶ نفر وخیم است.

حسین جعفری در گفت و گو با خبرنگار کرد پرس، گفت: بر اثر حوادث چهارشنبه‌سوری سال جاری از ساعت ۸:۰۰ تا ۲۴:۰۰ روز سه‌شنبه، بیست‌ودوم اسفند، در مجموع به ۱۶۱ نفر از مصدومان در استان کردستان، خدمات فوریتی و درمانی ارائه شده است.

وی اظهار کرد: ۷۴ نفر این مصدومان در سنندج، ۱۴ نفر در سقز، ۲۹ نفر در قروه، ۱۰ نفر در بیجار، سه نفر در بانه، ۱۰ نفر در کامیاران، ۱۳ نفر در دیواندره و هشت نفر در دهگلان بودند و در شهرهای مریوان و سروآباد مصدومیتی به ثبت نرسیده است.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ۳۰ نفر از مصدومان ناشی از حوادث چهارشنبه‌سوری در استان را زن و ۱۳۱ نفر را مرد اعلام کرد و افزود: ۶۱ درصد افراد مصدوم زیر ۱۸ سال و ۴۹ درصد نیز بالای ۱۸ سال بودند.

جعفری در مورد نوع آسیب‌ها، بیان کرد: ۳۴ مورد آسیب چشمی، ۹۹ نفر سوختگی و ۲۸ نفر نیز سایر مصدومیت‌ها را داشتند.

وی ادامه داد: وضعیت شش نفر از سوختگی‌ها وخیم است که ۳ نفر در بخش ویژه بیمارستان کوثر و ۳ نفر هم در بخش ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) دیواندره تحت درمان هستند و یک نفر هم در بخش ویژه بیمارستان شهید بهشتی قروه با آسیب شدید چشم (با خطر تخلیه چشم) به ثبت رسیده است و سایر مصدومان یا به صورت سرپایی درمان شدند یا بستری موقت هستند.

کد خبر 2768133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha