برائت شهردار سابق ارومیه از اتهامات صحت ندارد

سرویس آذربایجان غربی- روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: برائت شهردار اسبق ارومیه از اتهامات آن چنان که در فضای رسانه ای و از سوی برخی اشخاص مطرح شده صحت ندارد.

به گزارش کردپرس، روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد، با عنایت به پیگیری‌های اصحاب رسانه، فعالان اجتماعی و … پیرامون نتیجه پرونده محکومیت محمد حضرت پور شهردار اسبق ارومیه از بابت اتهامات اختلاس و ارتشاء و…، به اطلاع می‌رساند در پرونده موصوف درخواست تجویز اعاده دادرسی وکیل محکوم علیه فوق الذکر در دیوان عالی کشور پذیرفته شده و ضمن توقف اجرای حکم شلاق طبق مفاد رأی دیوان به اقدام قانونی لازم در این خصوص اشاره شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است؛ برائت نامبرده از اتهامات آن چنان که در فضای رسانه‌ای و از سوی برخی اشخاص مطرح شده صحت نداشته و صرفاً شعبه دیوان محترم عالی کشور مجوز بررسی مجدد پرونده در خصوص موارد اعلامی در شعبه هم عرض محاکم تجدیدنظر استان با لحاظ ادعاهای مطروحه و ادله ابرازی طبق مقررات قانونی به استناد مواد ۴۷۴ و ۴۷۸ قانون آئین دادرسی کیفری صادر نموده است. بدیهی است پرونده در شعبه هم عرض مجدداً طبق مقررات رسیدگی و حکم قانونی صادر خواهد شد. شایان ذکر است پذیرش اعاده دادرسی و توقف اجرای حکم صرفاً در خصوص شهردار اسبق از سوی دیوان محترم عالی کشور طبق قانون صورت پذیرفته و در خصوص سایر محکومان روند اجرای حکم طبق قانون در جریان است.

این اطلاعیه در پایان آورده است، در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و دستورات اکید ریاست محترم قوه قضائیه، دستگاه قضائی استان در مبارزه بی امان با فساد و خدمت به نظام و مردم ولایت مدار از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.

کد خبر 2767529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha